Поліція Сумщини готова забезпечити правопорядок під час масових заходів, присвячених Дню гідності і свободи

На цьому сьогодні під час спільної наради з представниками громадськості наголосив керівник поліції області Руслан Пиняга.


До участі у нараді з керівниками територіальних підрозділів поліції були запрошені також і представники обласної державної адміністрації, громадських формувань «Альфа-Правозахист», «Явір-Правопорядок», «Самооборона Майдану» та «Правого сектору».
Відкриваючи зустріч, начальник ГУНП підкреслив значимість Дня гідності і свободи у новітній українській історії та важливість забезпечення правопорядку під час масових заходів, присвячених двом українським революціям – 2004 і 2014 років.

«Наше завдання сьогодні – стовідсотково забезпечити охорону публічного порядку під час проведення масових заходів на честь цього свята, – зазначив Руслан Пиняга. – А тому ми повинні швидко та ефективно реагувати на всі повідомлення про злочини чи правопорушення і попереджувати будь-які конфліктні ситуації».

З його думкою погодився заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Іван Боршош. Він зауважив, що Сумщина є прикордонним регіоном, і закликав усіх присутніх об‘єднати зусилля задля забезпечення спокою і правопорядку в місцях проведення пам‘ятних заходів.

Як зазначив заступник начальника ГУНП Володимир Бабич, в Головному управлінні поліції в цілодобовому режимі працює Ситуаційний центр, який моніторить криміногенну обстановку в області і координує дії територіальних підрозділів поліції у разі будь-яких її змін. Також створені групи документування, спеціалізовані групи з числа спеціалістів-вибухотехніків та кінологів, передбачено додатковий резерв сил і засобів. Аби не допустити фактів вандалізму, провокацій чи будь-яких інших правопорушень, до місць проведення масових заходів, поминальних молебнів, меморіальних дошок, пам‘ятних знаків, обелісків та поховань загиблих героїв Майдану й учасників АТО наближені піші та автомобільні наряди поліції, додаткові екіпажі патрульної поліції.

На території області відбудуться 12 масових заходів, участь у яких приймуть близько півтори тисячі громадян. Традиційно найбільше масових заходів відбудеться на території Сум, тому охорону громадського порядку в обласному центрі забезпечуватимуть 76 поліцейських.
Поліція закликає жителів та гостей області дотримуватись правил безпечної поведінки під час перебування в місцях великого скупчення людей, не зловживати спиртним, поважати світогляд та політичні переконання інших громадян і не порушувати громадський порядок.

Відділ комунікації поліції Сумської області