Поліція Сумщини забезпечила правопорядок під час проведення виборів у територіальні громади

Поліцейські не допустили порушень громадського порядку та публічного спокою, забезпечили охорону приміщень виборчих комісій, приміщень для голосування, виборчих бюлетенів та іншої виборчої документації. В області в дев’яти об’єднаних територіальних громадах охорону громадського порядку на виборчих дільницях забезпечували більше 150 поліцейських.


Аби оперативно реагувати на всі правопорушення, пов’язані з виборчим процесом, працівниками поліції несли службу в посиленому варіанті, постійно проводили моніторинг ситуації на місцях, працював оперативний штаб, якій в щогодинному режимі аналізував оперативну обстановку і в разі необхідності визначав конкретні заходи, спрямовані на недопущення її загострення. У кожному районі працювали спеціальні групи документування порушень виборчого законодавства.

Правоохоронці реагували на всі заяви та повідомлення про порушення під час виборчого процесу. Загалом було зареєстровано чотири заяви, по яким була проведена відповідна перевірка. Серед звернень – спроба винести інформаційних матеріалів з виборчої дільниці в Буринському районі, порушення правил агітації, тощо. Інші повідомлення про події, пов‘язані з виборчим процесом або не знайшли свого підтвердження під час виїзду слідчо-оперативних груп, або ж мали ознаки цивільно-правових відносин.

Окрім забезпечення виборчого процесу, поліція працювала на виявлення, розкриття і розслідування злочинів та правопорушень в регіоні.

Так, в день виборів у Сумському районі, в с. Верхня Сироватка біля виборчої дільниці поліцейські затримали раніше судимого 26-річного місцевого жителя, який перебував у розшуку за вчинення крадіжки.

Загалом, голосування в територіальні громади на Сумщині пройшли спокійно. Правопорядок та публічний спокій громадян працівники поліції забезпечили в повному обсязі. Правоохоронці дякують виборцям регіону за високу правову культуру під час волевиявлення, відділ комунікації поліції в Сумській області.