Поліція виявила та вилучила у жителя Сумського району близько сотні кущів коноплі

Подія сталася в селі Облоги Сумського району. В рамках оперативно-профілактичних заходів, метою яких є виявлення та знищення посівів нарковмісних рослин, місцеві поліцейські встановили жителя села, який займався вирощуванням коноплі.


Раніше судимий 60-річний чоловік на власній присадибній ділянці висіяв кілька десятків кущів коноплі. Знаючи про кримінальну відповідальність за подібне «аграрництво», він маскував рослини як міг, розсаджуючи їх поруч з виноградною лозою та в городині.

«Незважаючи на всі намагання громадянина залишитися поза уваги правоохоронців, наші працівники виявили та вилучили у нього не тільки 63 рослини культивованих конопель, а й близько 1кг вже висушеної та подрібненої сировини, схожої на марихуану, – коментує ситуацію Вадим Теличко, начальник Сумського районного відділу поліції. – Наразі все вилучене направлене для проведення судової експертизи, метою якої є встановлення приналежності до наркотичних засобів. Згідно санкції ст. 310 КК України зловмиснику загрожує покарання у вигляді штрафу до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років».

Це вже третій подібний випадок від початку операції, виявлений дільничними та оперативниками Сумського райвідділу поліції. правоохоронці постійно обстежують земельні та лісові ділянки різної форми власності, оглядають території покинутих ферм та дачних господарств, аби виявити насадження маку снодійного та конопель, які облаштовують наркозалежні особи».

Працівники поліції звертаються до громадян з закликом повідомляти на спецлінію «102» про всі відомі їм випадки штучного вирощування рослин маку снотворного чи конопель або про ділянки з дикоростучими рослинами конопель, які носять сліди відокремлення листя від стовбурів або цілих рослин з повністю обірваною кроною.

Правоохоронці нагадують: громадяни, які мають намір добровільно повідомити про скоєння кримінального правопорушення у сфері незаконного обігу наркотичних речовин або такі, що самостійно звернулися до лікувального закладу і розпочали лікування від наркоманії, звільняються від кримінальної відповідальності.

Відділ комунікації поліції Сумської області