Політсимпатії українців: лідирують “Батьківщина”, “Слуга народу” та “Опозиційна платформа – За життя”

Все більше українців визначаються зі своїми політсимпатіями.


Дослідження Київського міжнародного інституту соціології доводить, якби вибори відбулись у грудні, то першість у боротьбі за Верховну Раду отримала б “Батьківщина” з результатом більше ніж 23%  (23,4%).

Друге місце – здобула б партія “Слуга народу” – 13 відсотків (13%).

Близька за результатом і “Опозиційна платформа – За життя” – їй віддають перевагу більше 11відсотків опитаних (11,3%).

Далі за даними КМІС йдуть БПП – більше 11 відсотків (11,2%), партія “Громадянська позиція” – 9 відсотків (9,1%) – та Радикальна партія Олега Ляшка – 8 відсотків (8%).

Примітно, що виборці майже позбавили підтримки “Опозиційний блок” – результат цієї сили був би у шість разів меншим за “Опозиційну платформу – За життя” – всього-на всього 2 проценти (2%).

Ці електоральні показники розраховані відносно тих виборців, котрі вже визначилися.

З 23 листопада по 3 грудня 2018 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів на замовлення клієнта всеукраїнське опитування громадської думки. Методом особистого інтерв’ю опитано 2000 респондентів, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 4 ступеневою стохастичною вибіркою, що репрезентативна для населення України віком від 18 років (1754 інтерв’ю, або 88% від загальної кількості, були проведені в період після 26 листопада, тобто після вчинення Росією агресії проти українського флоту). У Луганській і Донецькій областях опитували громадян тільки на території, що контролюється українською владою.

А ось дані ще одного опитування від Українського інститута соціальних досліджень імені Яременка та Центра “Соціальний моніторинг”. За цими даними, у боротьбі за Верховну Раду перше місце може посісти також “Батьківщина” з результатом більше 20 відсотків (20,4%). Друге місце – партія “Слуга народу” – результат майже 13 відсотків (12,9%). Третє місце – “Опозиційна платформа – За життя” – понад 11 відсотків (11,6%).

Подолати прохідний бар’єр у 5% можуть також наступні політсили:

“Блок Петра Порошенка Солідарність” – більше 11 відсотків (11,6%)

“Громадянська позиція” – більше 11 відсотків (11,5%)

Радикальна партія Олега Ляшка – майже 8 відсотків (7,9%)

“Самопоміч” – 5,8 відсотка (5,8%)

Партія “Наші” – майже на рівні прохідного бар’єру (5,3%)