Понад один мільйон гривень зібрали благодійних пожертв у ході акції “До світлого дня – світлі вчинки”

2 травня 2019 року з благословення митрополита Сумського і Охтирського Євлогія в актовій залі Сумського єпархіального управління відбулася прес-конференція, під час якої оголошено результати збору благодійних пожертв в рамках Дев’ятої благодійної акції допомоги у лікуванні онкохворих дітей Сумщини “До Світлого Дня – світлі вчинки”, що проводилась під час Великого Посту в Сумській єпархії.


Прес-конференцію відкрив прес-секретар Сумської єпархії протоієрей Георгій Тарабан, який привітав її учасників від імені Високопреосвященнішого Правлячого архієрея. Отець Георгій оголосив результат збору благодійних пожертв: загальна сума склала 1 млн. 74 тис. 878 грн. Прес-секретар Сумської єпархії висловив вдячність усім, хто долучився до акції, хто молився і підтримував акцію, взяв участь у благодійній ярмарці та концерті. Отець Георгій також подякував журналістам за підготовку та розміщення інформаційних матеріалів акції, які сприяли її успішному проведенню.

Підводячи підсумок проведенню акції протягом дев’яти років, отець Георгій визначив позитивні надбання та проблеми, що потребують вдосконалення. Було зазначено, що акція стала помітним соціальним явищем у Сумській області, з кожним роком кількість її учасників зростає, незважаючи на безпідставно упереджене негативне ставлення влади до будь-якої соціальної активності православної спільноти.

Лариса Леонідівна Якубенко, повноважний представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Сумській області, відзначила унікальність акції, яка нинішнього року проводиться удев’яте, привітала та подякувала усім учасникам акції. Лариса Леонідівна особливо відзначила творчий внесок журналістів, які сприяли успішному проведенню акції та продовжують своєю професійною працею створювати простір спільної благодійності та взаємодопомоги. Як людина, яка була одним з ініціаторів та ідеологів цієї акції, Лариса Леонідівна висловила сподівання на подальшу успішну допомогу відділенню онкогематології дитячої обласної лікарні.

Ліана Кузьмівна Нікітенко, завідувачка відділення онкології та нематології Сумської обласної дитячої клінічної лікарні, розповіла про нинішню ситуації у відділенні, про кількість пацієнтів та про їх потреби  у лікарських препаратах, відповідно до чого сформовано список першочергових потреб, на які будуть витрачені кошти, зібрані під час акції. Ліана Кузьмівна пояснила особливості застосування різних груп препаратів та обгрунтувала їх потребу для лікування дітей, що проходять лікування у відділенні. Наступним етапом акції стане придбання ліарських препаратів та їх передача до відділення на потреби маленьких пацієнтів.

На завершення учасники прес-конференції висловили надію, що традиція проведення благодійної акції “До Світлого Дня – світлі вчинки” збережеться та продовжиться.