Постраждалі від аварії на Чорнобильській АЕС потребують більшої допомоги від держави

На цьому наголосили депутати обласної ради від Опозиційної платформи – За життя Олександр Стрельченко та Микола Войтенко, коментуючи ситуацію, в якій опинилися люди, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.


«На жаль, ми можемо спостерігати скасування окремих пільг і компенсацій для чорнобильців на медичне обслуговування та ряду інших, до чого призвели відповідні зміни в ряд законів. Ми писали листи до вищого керівництва держави щодо повернення пільг, і навіть Конституційний суд визнав незаконність їх скасування. Але нас не хочуть у Кмиєві чути», – наголосив депутат облради, голова обласної організації ПП Опозиційна платформа – За життя Олександр Стрельченко.

Тому, аби поліпшити соціальний захист чорнобильців, обласні депутати на місцевому рівні опікуються ліквідаторами, зокрема, диспансером радіаційного захисту населення. Напередодні Дня вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС вони завітали до закладу.

За декілька останніх років завдяки ініціативам опозиціонерів у диспансері зроблено більше, ніж за останні 30 років. Нові енергозберігаючі вікна, меблі, капітальний ремонт у відділеннях, найсучасніше медичне обладнання, зручні спеціалізовані ліжка, належні санітарні умови, сучасне обладнання для офтальмологічного кабінету. Наразі на стадії завершення ремонт хірургічного відділення. Загалом на це пішло декілька мільйонів гривень.

Микола Войтенко упевнений, що грошей на соціальну підтримку чорнобильців треба ще більше, але і держава не має права перекладати все на плечі місцевих бюджетів. «Влада повинна підтримувати ліквідаторів. Вони втратили здоров’я, рятуючи країну від страшної катастрофи. Багато сімей лишилися годувальника. Радіація й досі впливає на життя людей Тому ми не маємо права забувати про тих, хто рятував Європу», – зазначає депутат.

Опозиціонери оглянули умови, в яких лікуються ліквідатори, поспілкувалися з керівництвом диспансеру, лікарями.

«Ми підтримуємо чорнобильців на місцях, відстоюємо їх права на державному рівні. Щороку на бюджетній комісії виділяємо кошти з обласного бюджету, аби диспансер радіаційного захисту мав гідні умови для лікування ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Ми і надалі будемо працювати, щоб чорнобильці Сумщини отримували належне фінансування та соціальне обслуговування», – пообіцяв Олександр Стрельченко.