Прапори України та ЄC підняли cьогодні в Сумах

Сьогодні ЄС завершив схвалення безвізового режиму для України. З цієї нагоди у Сумах на флагштоку біля будівлі ОДА та обласної ради під звуки Державного Гімну України та «Оди радості» – Гімну Євросоюзу урочисто підняли прапори України та ЄС.


На урочистих заходах були присутні керівники області та міста, громадськість, студентське самоврядування, військові, школярі.

Голова ОДА Микола Клочко зазначив: «Сьогодні на нас дивиться весь світ. І дуже символічно, що вже невдовзі громадяни України отримають можливість подорожувати країнами Європейського Союзу без віз. Я вірю, що кордон, який Сумщина має з Російською Федерацією, колись обов’язково стане кордоном Європейського Союзу».

Далі представники влади поспілкувалися зі школярами, діти малювали своє бачення України в Євросоюзі.

Нагадаємо, церемонія підписання надання Україні безвізового режиму, як очікується, відбудеться 17 травня в Європейському парламенті у Страсбурзі в рамках пленарного засідання, яке відбудеться з 15 по 18 травня.

Після підписання законодавчий акт має бути оприлюднений в Офіційному журналі ЄС і фактично «безвіз» набуде чинності орієнтовно 11 червня.