Представниці Сумщини взяли участь у стратегічній сесії Національної платформи «Жінки за мир»

Наприкінці  минулого тижня до комплексу «Зелена Буча» під Києвом з’їхалися співголови НП «Жінки за мир», керівники представництв платформи в областях, містах, районах України, аби взяти участь у стратегічній сесії Національної платформи «Жінки за мир». Сумську область представляли Тамара Іщенко, Сумський район – Оксана Тендітна, Білопільський район – Олена Відуєва.


Під час заходу були підбиті підсумки трирічної діяльності жінок України, які об’єдналися навколо ідеї миру ще у 2015 році, надзвичайно складний і важкий для України час, а перший Національний з’їзд провели у 2016 році.

«Усі ці роки у різних форматах ми доводили суспільству, що довіра і повага можуть зробити більше, ніж злість, ненависть, несприйняття позицій, які тоді просто зашкалювали, від яких люди так втомилися, що продемонстрували своє «ФЕ» на цьогорічних виборах», – говорить Тамара Іщенко, представниця Опозиційної платформи – За життя.

Вона розповідає, що жінки, ризикуючи власним життям і здоров’ям, їздили у «сіру» та «червону» зону з гуманітарними місіями, акціями, щоб матеріально і морально підтримати тих, кому значно важче, хто залишився наодинці з бідою.

«Як виявилося, жінки вміють краще домовлятися, бо всіх нас тоді об’єднували переживання, страх, відповідальність за наших дітей. Команда наших прихильників збільшувалася з року в рік. Ми стали впізнаванні у себе в регіонах, в Україні, за її межами. Ми намагалися докричатися до всіх: до центральної, місцевої влади, депутатів всіх рівнів, впливових людей, лідерів громадської думки – «Україні потрібен мир». Кожен з нас вносив свій вклад у його наближення – своїми законотворчими ініціативами, правозахисними діями, потрібними і добрими справами, матеріальною і моральною допомогою», – розповідає опозиціонерка.

Стратегічна сесія стала черговим етапом у подальшій діяльності Національної платформи: підготовлені конструктивні пропозиції щодо ефективності подальшої діяльності, долучення нових учасниць, розроблені основні напрямки і заходи Платформи на період до 2020 року, як на центральному так і регіональному рівнях.

«Ми хочемо звернути увагу представників влади на соціальну підтримку чорнобильців, людей пенсійного віку, інвалідів, на захист материнства і дитинства, сьогоднішніх «дітей війни», підтримку на державному рівні тих програм, які підготували учасниці Національної платформи, фахівці у своїй сфері. Ми – за безпечну, комфортну, соціальну державу, ми хочемо жити і творити щастя своїми руками тут, у рідній країні», – резюмувала Тамара Іщенко.