Президент України присвоїв сумчанину Сергію Табалі – Сєвєру – звання Герой України

Сьогодні, 21 листопада, у День Гідності та Свободи, нашому земляку, захиснику Донецького аеропорту Сергію Табалі – Сєвєру, Указом Президента України №516/2016 присвоєно звання Герой України (посмертно).


"За особисту мужність, героїчне відстоювання прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції Гідності та у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України, постановляю: Присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» ТАБАЛІ Сергію Олександровичу (посмертно)",  зазначено в Указі.

Нагадаємо, Сергій з перших днів був активним учасником Революції Гідності.

Вісімнадцятирічний патріот пішов добровольцем у зону проведення АТО, аби захистити Вітчизну від озброєних терористичних угрупувань. Воював в Донецькому аеропорту. Був поранений, але залишився строю. Наймолодший «кіборг» героїчно загинув 6 листопада 2014 року від вибуху артилерійського снаряду під час штурму бойовиками диспетчерської вежі Донецького аеропорту.

Сергій Табала похований на Алеї Слави Центрального кладовища у Сумах. Сумська міська рада присвоїла юнаку звання «Почесний громадянин міста Суми», на його честь встановлено меморіальну дошку у школі №9, де навчався юний Герой.

Його ім’ям названо також одну з вулиць обласного центру.

http://www.president.gov.ua/documents/5162016-20758