Привели до ладу братські могили та пам’ятну дошку генералу Батюку: охтирчани роблять свій вклад до 75-річчя Дня Перемоги

Напередодні 75-ї річниці Великої Перемоги партійці Опозиційної платформи – За життя прибрали дві братські могили, розташовані на місцевому кладовищі Охтирки.


В одній поховані визволителі міста, що загинули під час визволення Охтирки у 1943 році. У другій – солдат, який підірвався того ж року під час розмінування залізничного вокзалу.

Опозиціонери прибрали сміття, підремонтували та пофарбували пам’ятники.

Депутат Охтирської міської ради, голова місцевої організації Опозиційної платформи – За життя Андрій Зінченко каже, що карантин не став на заваді облаштування пам’ятних місць. «Для нас – нащадків справжніх героїв-визволителів є справою честі берегти пам’ять про тих, хто ціною власного життя кував для нас Перемогу. Україна виборола мир у важких кровопролитних боях, і ми зобов’язані шанувати пам’ять наших предків. Ми повинні жити так, щоб наступні покоління пам’ятали справжню історію рідної землі, поважали один одного і свою країну», — підкреслив обранець Охтирської міськради.

Також Андрій Зінченко разом з колегою по партії та депутатському корпусу Анатолієм Чернишкіним привів до ладу табличку генералу Миколі Батюку – уродженцю Охтирки, який під час Великої Вітчизняної війни брав участь в обороні Мамаєва кургану, Ізюм-Барвінківській наступальній операції, тримав оборону на правому березі Сіверського Донця. Велику увагу генерал приділяв розвитку снайперського руху, нагороджений орденами Червоного Прапора і Кутузова 2-го ступеня, а також медаллю «За оборону Сталінграда». Загинув він у 1943 році від розриву серця.

Пам’ятна дошка славетному земляку розташована на будівлі ЗОШ №1 і була занедбаною. Її також підремонтували і пофарбували.