Продавати чи не продавати паї?, – інформують представники “Батьківщини”

Про це повідомили сьогодні під час брифінгу представники ВО «Батьківщина».


Про це інформує прес-служба Сумського обласного партійного осередку ВО «Батьківщина».

«Україна має 42 мільйони гектарів сільськогосподарської землі – це 72% території України. Її не можна виробити, її кількість обмежена і не відновлюється», – зазначив депутат Сумської обласної ради, голова фракції Володимир Поцелуєв та акцентував увагу журналістів на результатах останні соціологічних досліджень групи «Рейтинг». Вони свядчать, що73% і 74% українців – проти продажу землі і за проведення референдуму з цього питання.

Володимир Балицький, голова Сумської районної парторганізації, депутат райради, нагадав що Україна має унікальний шанс для розвитку власного сільського господарства за європейською моделлю. Для цього потрібен не розпродаж землі, а розвиток сімейного фермерства, малого і середнього виробництва.

«Агрохолдинги і іноземні корпорації витіснять малих і середніх виробників з ринку. Лише  фермерські господарства дбають про сільські території, допомагають тій громаді, де самі мешкають і люди знають кожного фермера особисто», – зазначив Володимир Балицький.

Люди часто запитують, продавати чи не продавати паї? «Батьківщинівець» Володимир Балицький пояснює, аргументуючи цифрами.

«Вартість 1 га української землі в середньому по Україні   26-28 тис грн за 1 га, максимальна ціна за яку можна продати пай у 4 га – 100 тис грн, а орендна плата коливається від 16 до 24 тис грн в рік, у залежності від фермерського господарства, тож лише за 4 роки можна накопичити суму рівну до вартості землі, а далі вже покупець буде отримувати прибуток і право розпоряджатися вашою  ріллею», – розповів він.

Команда «Батьківщини» усіх рівнів вимагає продовжити мораторій на продаж землі. На Сумщині такі звернення прийняли більше половин місцевих рад, у тому числі і Сумська обласна рада. Сьогодні, 12 листопада, дане рішення ухвалила Роменська райрада.