Протягом тижня у порушників вилучено 45 одиниць заборонених знарядь лову, – Сумський рибоохоронний патруль

У період з 8 по 14 квітня 2020 року державні інспектори Сумського рибоохоронного патруля задокументували 41 порушення законодавства у сфері охорони водних біоресурсів.


Так, складено 16 протоколів за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову) та 16 – за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства). Також оформлено дев’ять актів виявлення та вилучення 24 одиниць безхазяйного майна.

«У порушників вилучено 45 од. заборонених знарядь лову та більше 15 кг водних біоресурсів. Збитки, завдані рибним запасам, склали 9 336 грн. Накладено штрафів на суму 1 292 грн. Передано до судів 16 справ для притягнення до адміністративної відповідальності» – повідомив керівник рибоохоронного патруля Олександр Непочатов.

Для прикладу, 10 квітня 2020 року держінспекторами Сумського рибоохоронного патруля на р. Псел, біля с. Михайлівка Лебединського району, близько 19 години був затриманий місцевий житель, який на дерев’яному човні за допомогою забороненого знаряддя – одним «павуком» добув майже 3 кг риби: краснопірка – 27 екз., щука та окунь – по 1 екз. Завдано збитків на суму 2 193 грн.

11 квітня в ході проведення рибоохоронного рейду групою державних інспекторів Сумського рибоохоронного патруля разом з представниками поліції викрито грубе порушення Правил рибальства. Інцидент стався на р. Псел біля дачного кооперативу «Олдиш» у м. Суми. Близько 6 години виявлено порушника, який ловив водні біоресурси забороненими знаряддями – трьома сітками. У такий спосіб йому вдалося виловити 3 кг риби: плітка – 61 екз., краснопірка – 8 екз., плоскирка – 5 екз., уклія та йорж – по 1 екз. Сума збитку склала 5 933 грн.

Того самого дня під час рибоохоронної роботи на р. Псел в м. Суми викрито порушника, який за допомогою двох «екранів» добув водних біоресурсів: плітка – 5 екз., краснопірка та окунь – по 2 екз., плоскирка – 1 екз. Збитки становлять 632 грн.

12 квітня рибінспекторами задокументовано ряд грубих порушень Правил рибальства. Так, на водоймі біля с. Довжик Охтирського району порушник добував рибу за допомогою забороненого знаряддя – одним «павуком». У такий спосіб він добув: карась сріблястий – 2 екз., сазан – 1 екз. Сума збитку склала 340 грн.

На р. Псел в с. Низи Сумського району громадянин добував рибу «екраном». Риби не впіймав. На водоймі в с. Нижне Піщане Сумського району задокументовано грубе порушення Правил рибальства. Троє громадян добували водні біоресурси за допомогою однієї «кімлі». Риби впіймати не встигли.

На винних осіб складено протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Знаряддя лову вилучені на склад Сумського рибоохоронного патруля, згідно з документом опису-оцінки.

За даний період складено дев’ять актів виявлення та вилучення безхазяйного майна у Білопільському, Сумському, Путивльському, Конотопському, Лебединському та Шосткинському районах, згідно з якими вилучено двадцять сіток та чотири «екрана». Риба, у кількості більше 6 кг випущена у водне середовище.

Сумський рибоохоронний патруль закликає рибалок-любителів дотримуватися встановлених вимог правил рибальства в нерестовий період, з повагою ставитись до природних ресурсів. Якщо Ви помітили порушення – прохання терміново повідомляти за номером телефонної «гарячої лінії» (096) 838-25-70 або (0542) 77-90-13.