Райдержадміністраціям слід посилити контроль за діяльністю щодо використання земель комунальної і державної власності

На цьому наголосив голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО під час апаратної наради.


За інформацією директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександра МАСЛАКА, за результатами виїзної перевірки виявлено порушення у 10 районах із 17 перевірених. Зокрема, у Білопільському, Буринському, Великописарівському, Конотопському, Кролевецькому, Липоводолинському, Охтирському, Путивльському, Тростянецькому і Ямпільському районах виявили самовільне захоплення земель, нецільове використання, розпахування сіножатей і пасовищ. У Недригайлівському районі подібні перевірки ще не проводилися.

«Слід покращити організацію і впорядкування діяльності робочих груп. Перш за все, необхідно розробити графіки виїздів у райони, оскільки ця робота триватиме до листопада поточного року включно», – додав посадовець.

Як зазначила заступник начальника – начальник Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Сумській області Ольга ЄВТУШЕНКО, наразі в райдержадміністраціях не дуже активна робота у цьому напрямку, влада на місцях не оперативно реагує на виявлені порушення.

Очільник області Микола Клочко ще раз наголосив, що райдержадміністраціям необхідно негайно посилити контроль за використанням земель комунальної і державної власності, постійно здійснювати перевірки, налагодити ефективну діяльність робочих груп та інформувати про факти виявлених порушень державні контролюючі та правоохоронні органи.