Рахунок на 133 тисячі грн за електроенергію принесли сумчанину

Сум’янин, журналіст Віталій Педенко оприлюднив на своїй сторінці у Фейсбуці рахунок за електроенергію від ПАТ «Сумиобленерго»: за грудень – 132 848,46 грн. При тому, що за листопад – всього на 307,92 грн.


Цю інформацію швидко підхопили у соцмережах і обуренню сумчан немає меж. Утім дехто пише: “Це буває. Помилка у показниках. Або засіб обліку несправний. Треба звернутися для початку в РЕМ. А не панікувати. І не постити дурниць. У моїх родичів теж було таке. Просто лічильник виявився несправним. А рахунок новий виписали, середньомісячний”.

Фахівці ПАТ “Сумиобленерго” перевірили інформацію щодо правильності нарахування майже 133 тисяч гривень за спожиту електричну енергію. З’ясувалося, що 3 січня 2019 року вказаний споживач передав покази лічильника через СМС і допустив помилку – замість 4-х він зазначив 5 цифр, одна з яких була зайвою. Тому система нарахувала на його особовий рахунок значний обсяг споживання, в результаті чого був сформований рахунок на оплату на суму майже 133 тисячі гривень.

Сьогодні, 23 січня, під час рознесення рахунків за спожиту електроенергію контролер ПАТ “Сумиобленерго” помітила значну суму нарахування та великий обсяг спожитих кВт*год (відповідно до переданих споживачем показів) в одному з рахунків. Працівник Товариства хотіла перевірити коректність показів лічильника електроенергії, але споживач не надав доступу до засобу обліку. Тому рахунок залишили у скриньці.

У наступному рахунку при правильній передачі показів лічильника електроенергії в лютому відбудеться коригування цієї суми та споживач не понесе жодних додаткових фінансових витрат. Вказаний рахунок із сумою нарахування в майже 133 тисячі гривень буде відкоригований відповідно до обсягу споживання абонента ПАТ “Сумиобленерго”.

Тож у ПАТ “Сумиобленерго” просять уважно передавати покази лічильників електроенергії для коректних розрахунків за її споживання. Робити це потрібно з 1 по 5 число кожного місяця.