Редактор газети “Ворскла” з Сумщини Олексій Пасюга отримав орден “За заслуги”

6 червня Президент підписав Указ про відзначення нагородами 39 журналістів України. Серед них – і головний редактор Великописарівської районної газети “Ворскла” Олексій Пасюга. Він нагороджений орденом “За заслуги” ІІІ ступеня.


На період активних бойових дій на території Сумщини газета “Ворскла” призупинила свою роботу.

“Не через те, що ми не могли це робити, а тому, що не працювали друкарні, були перекриті дороги. Ми не працювали до 22 квітня. Розпочали друкувати газету на принтері формату А4. Звичайно, там було лише чотири сторінки. Невеличкі, але люди її дуже чекали. Розповсюджували її старости, волонтери. Друкували газету без зупину”, – розповідає Олексій Пасюга, головний редактор “Ворскли”.

Перший випуск був 500 примірників, говорить Олексій Пасюга.

“Загалом, їх вийшло чотири таких військових варіанти. Останній вже був до двох тисяч штук. Знаючи, що ми випускаємо вже газету, до нас телефонували люди з сіл і казали, щоб ми скинули їм PDF-формат, а вони самі роздрукують і роздадуть людям. Досить цікавий факт – таким чином газета мала і чорно-білий, і кольоровий варіант. У залежності, який принтер був у тій чи іншій з громад”, – каже Олексій Пасюга, головний редактор “Ворскли”.

Про цю ініціативу написала НСЖУ. Досвід перейняли колеги з Богодухівського району. Вони також почали випускати свою газету “Маяк” у такому форматі.