Роман Грищенко: Ми маємо розірвати ланцюг інфікування, вжити максимум заходів, щоб знизився рівень захворюваності

Суми – у червоній зоні, Сумська область – на першому місці в Україні за кількістю хворих на 100 тис. населення.


Голова ОДА Роман Грищенко звернувся до жителів обласного центру:

“Сьогодні на Сумщині вперше зареєстровано 412 випадків захворювання на коронавірусну інфекцію за добу, що вдвічі більше, ніж щодня на минулому тижні.

Загальний ліжковий фонд «першої хвилі» для госпіталізації хворих на коронавірусну хворобу становить 691 ліжко. Станом на 12 жовтня було зайнято 458 ліжок (323 – хворих (46,7%) та 148 – з підозрою (21,4%), відсоток завантаження ліжок становить 66,3%).

Ті заклади охорони здоров’я, які залишаються «зеленими», тобто не приймають для лікування хворих на Covid-19, формують бригади лікарів і направляють їх до закладів, які надають допомогу хворим на коронавірус.

У закладах, куди наразі госпіталізують хворих та з підозрами на коронавірусну інфекцію, в наявності 102 апарати штучної вентиляції легень. Киснем забезпечено 398 ліжок закладів охорони здоров’я «першої хвилі» – 57,6% (з них 219 ліжок – централізована подача кисню – 31,7%, 196 ліжок через кисневі концентратори – 28,4%). У закладах охорони здоров’я «другої хвилі» киснем забезпечено 74 ліжка – 30,3% (з них 35 ліжок – централізована подача кисню – 14,3%, 39 ліжок через кисневі концентратори – 15,9%).

Кабмін своєю постановою від 9 жовтня виділив для Сумщини майже 16 млн грн на вдосконалення централізованої кисневої мережі та придбання кисневих концентраторів.

Щодо нашого обласного центру. Я сподіваюся, що мене почує кожен сумчанин: ситуація в місті майже критична. Лікарні Сум переповнені, медичний персонал працює на межі своїх можливостей. У багатьох вже не вистачає внутрішніх ресурсів.

Тому ми пропонуємо керівникам підприємств та організацій розглянути питання щодо можливості переведення своїх працівників на режим дистанційної роботи. Усі, хто може виконувати свої посадові обов’язки онлайн, мають принаймні на два тижні залишатися вдома.

Окремо звертаюся до підприємців, які пікетують адмінустанови з вимогою не встановлювати обмеження. Я вас розумію. Але кожен із нас має розуміти і те, що питання роботи і заробітків, та питання життя і смерті – це питання зовсім різного рівня. Є речі, страшніші за будь-які збитки.

Ми маємо розірвати ланцюг інфікування, витримати лише два тижні, вжити максимум заходів, щоб знизився рівень захворюваності, а «червона» зона не поширилася на всю Сумську область”, – написав очільник області.