Сесію обласної ради відмінили вдруге

Голова Сумської обласної ради Володимир Токар зупинив дію розпорядження від 05.02.2020 року «Про скликання тридцять третьої сесії обласної ради сьомого скликання».


«Ми з вами розуміємо всю складність процесу реформування, який відбувається сьогодні у всіх сферах життя, – звернувся до членів президії Володимир Токар. – Ми прийняли всі виклики, що виникли у зв’язку з цими питаннями і робимо все, що залежить від нас. Але такої неузгодженої і неконструктивної роботи з прийняттям бюджетних питань я не пам’ятаю. У зв’язку з несвоєчасним поданням Сумською обласною державною адміністрацією проєктів рішення, лише за останній рік я двічі переносив дату проведення сесії. Підставою для скликання 33 сесії Сумської обласної ради була необхідність врегулювання бюджетних питань, у тому числі погашення кредиторської заборгованості 2019 року. Але ми знову маємо ситуацію, коли проєкт, поданий за два дні до пленарного засідання, не опрацьований депутатами, не підтриманий постійною комісією з питань бюджету, має суттєві зауваження, потребує додаткового узгодження та опрацювання».

Саме через ці причини голова обласної ради не став вносити до сесійної зали проєкт рішення та змушувати депутатський корпус працювати в неузгодженому режимі.

В інтерв’ю місцевим телеканалам Володимир Токар сказав, що депутати повинні розібратися в складних питаннях, пов’язаних з медреформою, аби не залишити медичні заклади області без фінансування, а відтак – віддати під закриття та скорочення. «На сесію були винесені питання функціонування онкологічного диспансеру, ФАПів, телемедицини тощо. Вони – життєво важливі для кожного жителя області і ми не можемо халатно підійти до їх вирішення», – наголосив голова обласної ради.

Дата проведення сесії буде визначена після узгодження з депутатськими фракціями.

sorada.gov.ua