Скасування Кабміном погодження з облрадами видобутку копалин матиме низку екологічних та соціально-економічних наслідків

Так прокоментував рішення Кабміну депутат Сумської облради від Опозиційної платформи – За життя Микола Войтенко.


«Для Сумщини, де видобуток нафти сягає 50%, а газу і газового конденсату 6-8% від загальноукраїнського, це означає втрату десятків мільярдів гривень, які залишаться у Києві. Раніше підприємства укладали соціально-економічні угоди і частину коштів від видобутку вкладали у розвиток регіонів для покращення доріг, екології тощо. Також до виходу цієї постанови 5% ренти йшло до місцевого бюджету, 2,5% – до обласного, 1,5% та 1% – до районного та сільського бюджетів відповідно», – говорить Микола Войтенко.

Опозиціонер нагадав, що при впровадженні реформи децентралізації громадам обіцяли, що кошти залишаться на місцях і їх навіть стане більше.

«Що маємо насправді? На місцеві ради переклали безліч державних зобов’язань, гроші під які не дають. А тепер ще й забирають відрахування від користування надрами. І хоч у Києві це називають боротьбою з корупцією, люди не дуже вірять у таку боротьбу, за якої голова «Нафтогазу» отримує 1,5 млн грн на день», – підсумував Микола Войтенко.