Сморід, аміак і сірководень – у Конотопі назріває бунт

Вже більше року жителі Конотопу і навколишніх сіл задихаються через сморід, що йде від Попівського експериментального заводу. Але найголовніша проблема навіть не запах, а те, що за результатами досліджень в повітрі виявлено перевищення вмісту аміаку та інших шкідливих речовин. Утім місцева влада самотужки вплинути на підприємство, аби те не забруднювало  навколишнє середовище, не може.


Щоб розібратися в ситуації і допомогти у вирішенні проблеми, до Конотопу приїхали представники обласної організації ПП Опозиційна платформа – За життя.

Її керівник, депутат обласної ради Олександр Стрельченко говорить, якщо проблема не вирішується декілька років поспіль, можливо для цього використані не всі інструменти. Але зволікати вже не можна.

«Зараз, за прогнозами, розпочнеться спека до 35 градусів і бардові ями взагалі закиплять! Люди задихаються, але ні підприємство, ні місто, ні район не можуть впоратися з цим питанням. Жителів знову кинули сам на сам зі своїми проблемами!», – наголошує депутат.

Він зазначив, що буквально на наступному тижні відбудеться сесія обласної ради і депутатська група ОП-ЗЖ ініціюватиме звернення до профільних міністерств щоб ті провели ретельну перевірку підприємства і заставили усунути порушення. Оскільки Попівський експериментальний завод входить до складу Державного концерну спиртової та лікеро-горілчаної промисловості.

Правозахисник Дмитро Єфіменко розповів, що до Конотопу приїжджали чи не всі контролюючі органи, до компетенції яких відноситься перевірка цих питань. «Є інформація, що навіть зареєстровані відомості в реєстрі досудових розслідувань і було розпочате кримінальне провадження за фактом забруднення атмосферного повітря. На жаль, нам не відомо про результати цих перевірок. Але знаємо, що Держекоінспекція звернулася з відповідним позовом про зупинення діяльності  підприємства», – повідомив опозиціонер.

«Попівський експериментальний завод» побудований в 1851 році поміщиком Острянським, як спиртовий завод, з метою використання відходів виробництва для відгодівлі худоби. У радянські часи тут випускали дріжджі та спирт. Нині виготовляють розчинник та антидетонаційну присадку для бензину. Зрозуміло, що це – й робочі місця, й надходження до бюджету, тому закривати завод – останнє, що варто робити. Але й залишати так, як є, не можна, бо люди обіцяють піти на радикальні кроки.

«Для нас сьогодні головне завдання – не закрити підприємство, а допомогти вирішити проблему людей, усунути порушення. Потрібно віднайти на це фінансування і ще одним варіантом вирішення питання пропонуємо обласній владі виділили кошти з природоохоронного фонду, аби реконструювати очисні споруди», – говорить Олександр Стрельченко.

Зберегти робочі місця, та водночас вирішити екологічну проблему Конотопського району можна разом, об’єднавши зусилля, упевнені опозиціонери. І обіцяють довести справу до кінця. Після звернення обласної ради місцеві обранці заручаться підтримкою народних депутатів, аби ті допомогли вирішити питання на державному рівні.