Строковики з Сум не служитимуть у зоні проведення АТО

У Сумах триває осінній призов на строкову військову службу.


Про тих, хто підлягає призову, настрої та здоров'я призовників на брифінгу 6 жовтня розповіли заступник міського голови Степан Пак, начальник відділу з питань взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи Григорій Брязкун, в. о. військового комісара Сумського об’єднаного міського військкомату Вадим Євтушенко.

Міська влада, повідомив Степан Пак, провела всі необхідні підготовчі заходи: було ухвалено відповідне рішення виконавчого комітету, затверджено основний і резервний склад призовної комісії, організовано роботу медичної комісії. Серед іншого, на проведення осіннього призову виділили з міської скарбниці 20 тис. грн. Одну половину цієї суми військовики спрямували на придбання канцтоварів, іншу – пального.

Осіння призовна кампанія почалась 1 жовтня і триватиме до 30 листопада. До війська кличуть придатних за станом здоров'я до військової служби громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу. З власної волі до армії можуть піти і юнаки 18 – 19 років.

Лікарі констатують незадовільний стан здоров'я потенційних захисників Вітчизни. Серед недуг переважають хвороби опорно-рухового апарату, серед яких 70 % – це викривлення хребта. Почасти призовники, зауважує він, про виявлені недуги навіть не здогадувались, тож проходження медичної комісії – гарна нагода перевірити стан організму.

Степан Пак зазначив, що строковики в жодному разі не залучаються до проведення АТО, вони можуть лише в тилу виконувати завдання, пов’язані з антитерористичною операцією. Спростував посадовець і чутки про те, що після проходження строкової військової служби обов'зково доведеться відслужити в зоні АТО.

Григорій Брязкун нагадав про те, що після отримання повістки військовозобов'язаний повинен з'явитися до військкомату, де він перебуває на обліку. Якщо повістка не прийшла, все одно необхідно це зробити у 10-дений термін після оголошення призову. За ухилення – передбачена адміністративна або кримінальна відповідальність.

За словами в.о. військового комісара, на призовний пункт уже з'явилось понад 400 осіб. У розшуку нині – понад 2300. У поточному році на призовників, котрі ухилялись від служби в армії, склали 48 адміпротоколів. Із цієї кількості уклоністів медична комісія визнала придатними лише сімох, решті служити не довелось.

Перша відправка строковиків осінньої хвилі, повідомив Вадим Євтушенко, запланована на 17 жовтня. Призовники служитимуть у Нацгвардії (Шостка, Київ, Харків) і ЗСУ (Центральна та Західна Україна). Для тих, хто має вищу освіту, а таких нині 50 %, термін служби складає 12 місяців, для тих, хто без диплома, – 18 місяців.

Нагадаємо, осінній призов на строкову службу розпочався в Україні 1 жовтня. На його проведення виділять 41,6 млн грн. Кабінет Міністрів України визначив, що в жовтні-листопаді на строкову службу призвуть 13 908 тис. громадян. До Збройних Сил планують набрати 7 908 тис. громадян, Національну гвардію – 5 тис. чоловік, в Держспецтрансслужбу – 1 тис. осіб.

Джерело: smr.gov.ua