Створення сучасного медичного центру на базі онкодиспансеру: На Сумщині підписали тристоронній меморандум

Меморандум про співробітництво між Сумською обласною радою, Сумською обласною державною адміністрацією та Сумською міською радою був підписаний сьогодні, 14 вересня. У документі йдеться про співробітництво органів влади та місцевого самоврядування щодо збалансування матеріальних і фінансових ресурсів для створення сучасного медичного центру на базі КНП СОР Сумський обласний клінічний онкологічний диспансер.


Ініціатором підписання меморандуму виступив голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко.

«З ініціативою підписання цього документу я виходив ще у квітні цього року. Але тоді ми не знайшли підтримки в очільника ОДА Василя Хоми. Зараз, разом з головою облдержадміністрації Дмитром Живицьким, Сумським міським головою Олександром Лисенком ми, розуміючи важливість надання якісної медичної допомоги жителям Сумщини, намагаємося робити все можливе, аби зробити наш онкодиспансер сучасним закладом медицини. Я вдячний міським депутатам за те, що вони виділили 15 млн грн на комп’ютерний томограф. Вдячний аграріям, бізнесменам, усім тим, хто перераховує кошти до Благодійного фонду. Вдячний депутатам Сумської районної ради, які також виділили понад 4 млн грн на необхідне обладнання. Вдячний за всебічну підтримку Дмитру Живицькому», – сказав Віктор Федорченко.

Керівник депутатського корпусу повідомив, що на території, де знесені старі об’єкти, планується звести 5-поверхову будівлю, де розташується відділення хіміотерапії. У проєктах – реконструювати і добудувати три бункери: два для низькочастотних і один для високочастотного лінійних прискорювачів. Також буде відремонтована будівля для адміністрації, зроблені під’їзні шляхи, огорожа, стоянки для автівок і зони відпочинку. Загалом на ремонтні роботи необхідно 250 млн грн і 170 млн грн для лінійних прискорювачів. Наразі створено Благодійний фонд, куди вносять кошти для реконструкції онкодиспансеру аграрії, бізнес і небайдужі громадяни, таким чином долучаючись до важливої спільної справи.

Дмитро Живицький у своєму слові сказав, що на жаль, в області сумна статистика: 4,5 тисячі мешканців Сумщини щороку отримують діагноз «онкозахворювання». «Більше 36 тисяч жителів області щоденно потребують допомоги медиків і лікування дороговартісним обладнанням. Ми плануємо покращити онкологічну службу області, аби мати можливість надавати допомогу за світовими протоколами, виявляти рак на ранніх стадіях, проводити якісну діагностику і лікування в обласному онкодиспансері, а не змушувати людей їхати в інші області чи країни», – наголосив голова ОДА.

Також він повідомив, що є домовленості з очільником МОЗ Віктором Ляшком, який днями відвідував з робочою поїздку Сумщину, стосовно допомоги Міністерства охорони здоров’я у закупівлі для області ангіонграфів, комп’ютерних томографів, рентгенапаратів, лінійних прискорювачів тощо. «Упевнений, що ми зробимо професійний сучасний медичний центр по лікуванню онкологічних захворювань», – резюмував Дмитро Живицький.

За статистикою, найбільша кількість хворих в онкодиспансері – мешканці Сум. Тож місто також не стоїть осторонь проблем, пов’язаних із закладом і рішенням однієї з сесій було виділено 15 млн грн для закупівлі в онкодиспансер комп’ютерного томографа.

Підписуючи меморандум, Олександр Лисенко подякував лікарям та наголосив, що Сумська міська рада долучається до вирішення фінансових питань лікувального закладу. «Ми ніколи не повинні розділяти кошти обласного чи міського бюджетів. Це – кошти платників податків і ми маємо розподіляти їх ефективно. В першу чергу – на охорону здоров’я. Меморандум – черговий крок для важливого будівництва у нашій області», – сказав очільник Сум.

«Хочу запевнити, якщо ми взялися, ми доведемо справу до кінця, – сказав Віктор Федорченко. – Ми зробимо онкодиспансер сучасним, закупимо обладнання, яке допоможе лікуватися жителям області. Головне, що ми все робимо разом, а це завжди легше. Упевнений, у нас все вийде!»

Віктор Федорченко, Дмитро Живицький та Олександр Лисенко поставили підписи під документом. Домовленості скріпили рукостисканням. Меморандум вступає в дію після його підписання сторонами.

Сумська обласна рада