Субвенція на освіту 2022: громади Сумщини отримають на школи понад 2,3 млрд гривень

Міністерство освіти і науки за підтримки шведсько-українського проєкту «Підтримка децентралізації в Україні» (SKL International) підготувала інформаційні довідки щодо розрахунку обсягів освітньої субвенції в розрізі бюджетів територіальних громад на 2022 рік.


Найбільше коштів освітньої субвенції отримає Сумська міська громада, оскільки має найбільшу кількість учнів в області – ця сума понад 570 млн гривень. Найменші суми – в межах 8 млн гривень отримають Вільшанська, Коровинська та Шалигинська громади оскільки мають найменшу в області кількість учнів.  Про це повідомила Ірина Алєєва, радниця із питань муніципальних фінансів та управління Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Сумській області.

За словами радниці, кошти освітньої субвенції громади можуть витратити на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників закладів освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти.

Також, як підкреслила Ірина Алєєва, інформаційні довідки на основі яких зроблено аналіз, призначені для кращого розуміння особливостей розподілу субвенції між місцевими бюджетами, а також можуть бути джерелом інформації для засновників закладів освіти в процесі прийняття управлінських рішень щодо оптимізації та аналізу ефективності.

Детальну інформацію по кожній області та громаді можна переглянути тут https://bit.ly/3tEW4u9

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.