Сумчани долучилися до святкування Масляної у Красногорівці

За підтримки підприємств, організацій та громадськості Сумщини у Красногорівці Донецької області відбулося свято Масляної та фестиваль традиційної української кухні.


На прохання військово-цивільної адміністрації міста-побратима Сум відгукнулися БФ «Сагасітас-Україна», ПАТ «Сумбуд», СНАУ, голова облради Володимир Токар та депутат облради Іван Романюк.

Вісімнадцять тисяч гривень виділив на подарунки ПАТ «Сумбуд». На ці гроші були куплені мультиварки, електроплити звичайні та індукційні, праски, електрочайники, електром’ясорубки, блендери тощо, які пішли на призи учасникам свята. Ці подарунки були узгоджені з керівництвом ВЦА та місцевою ГО «Відродження». Все було придбано так, аби подаровані речі стали в нагоді людям, що три роки живуть без газу.

Ректор СНАУ допоміг продуктами – борошном та олією, які також роздали мешканцям Красногорівки. БФ «Сагасітас-Україна» передав сто заохочувальних призів для дітей та дорослих. Іван Романюк надав власні кошти для паливно-мастильних матеріалів, а керівник обласного волонтерського руху Андрій Герман допоміг із доставкою вантажу. Міський голова Конотопа Артем Семеніхін подарував жителям міста два банери – із зображенням українського військового та назвами українських свят.

Напередодні візиту радник керівника Красногорівської ВЦА Михайло Подолін зустрівся з головою обласної ради Володимиром Токарем. Вони обговорили проблеми жителів деокупованого міста, керівник депутатського корпусу пообіцяв посприяти у вирішенні окремих проблем його жителів. Також голова ради передав дітям красногорівської школи мистецтв необхідні для роботи настільні електролампи.

 

На самому ж святі, звісно, було весело та гамірно, не дивлячись на складну військову ситуацію. Дві команди – місцевого училища та аграрного технікуму змагалися у приготуванні гетьманської юшки, яку мали змогу спробувати всі бажаючі. Саме містяни й вибирали за власним смаком переможця. В результаті підрахунку голосів ним стала команда аграрного технікуму.

На головній площі міста відбувалося багато конкурсів, змагань, малеча і дорослі співали пісні, декламували вірші, розгорнулася торгівля. І все це додавало гарного настрою. Наприкінці свята красного рівці спалили опудало зими з надією на краще та мирне майбутнє.

Михайло Подолін говорить, що на відміну від минулого року, цієї Масляної у Красногорівці було значно більше учасників конкурсів, дітей, української атрибутики. «Я відчув, що та волонтерська робота, яку протягом року проводили жителі Сум, Охтирки та Конотопа – недаремна. Люди зрозуміли, що вони не покинуті напризволяще, а є єдиним цілим України».