Сумчани взяли участь у святкуванні 1030-ліття Хрещення Русі, що відбулося у Києві

27-28 липня 2018 року в Києві відбулися загальноцерковні урочистості з нагоди святкування 1030-ліття Хрещення Русі та пам’яті святого рівноапостольного Київського князя Володимира Великого.


27 липня архієпископ Сумський і Охтирський Євлогій разом з іншими архіпастирями Української Православної Церкви та представниками Помісних Православних Церков, що прибули на урочистості, взяв участь в урочистому молебні біля пам'ятника святому рівноапостольному великому Київському князю Володимиру на Володимирській гірці у Києві. Молебень очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всіє України Онуфрій.

Після цього відбулася велична Хресна хода до Києво-Печерської Лаври. Близько 250 тисяч архіпастирів, пастирів і мирян пройшли Хресною ходою, що розтягнулася на 3,5 кілометри широкими центральними київськими вулицями, з церковними піснеспівами та гарячою молитвою до Бога про мир і добробут в Україні. Учасниками Хресної ходи були й сумські паломники, які прибули до Києва автобусами й своїм ходом.

По закінченні Хресної ходи на площі перед Успенським собором Києво-Печерської Лаври було звершено святкове всенічне бдіння.

28 липня архієпископ Сумський і Охтирський Євлогій разом із архієреями Української Православної Церкви співслужив Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію за Божественною літургією в Успенській Києво-Печерській Лаврі. Предстоятелю нашої Церкви також співслужили представники Помісних Православних Церков всього православного світу, що прибули в Київ на запрошення Української Православної Церкви.

Паломники-сумчани також взяли участь у святковому богослужінні разом із Блаженнішим Предстоятелем та своїм Правлячим архієреєм. Після завершення урочистостей богомольці відбули додому.

Сумських прочан гостинно зустрічали православні парафії столиці, надавши притулок для ночівлі та приготувавши вечерю. Учасники святкувать відзначають загальний молитовний настрій та духовне піднесення від спілкування із одновірцями із різних куточків Православної України.

IMG_9771

Джерело: portal-pravoslavie.sumy.ua