Сумчанин, аби виїхати за кордон, сплатив майже 100 тисяч гривень аліментів

Коли байдужість батьків до власних дітей перетинає межу дозволенного, на захист економічних прав молодого покоління приходять фахівці юстиції. Здебільшого неплатники починають повертати борги зустрівшись з санкціями чинного законодавства, яке передбачає арешт рахунків й майна, обмеження боржників у правах, штрафні санкції та притягнення до адміністративної відповідальності.


«Створені Міністерством юстиції ефективні процеси виконання рішень захищають сторони договору від його невиконання. Примусові заходи стосовно злісних неплатників аліментів доводять свою результативність – у січні 2020 року на користь дітей Сумщини державні виконавці стягнули близько 14 мільйонів гривень», – розповіла Ірина Свистун, керівник Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Суми).

Очільниця також зазначила, що на досягнутому фахівці юстиції не зупиняються. Так, на минулому тижні переконатися у дієвості примусових заходів мала змогу ще одна родина з Сум. Батько після розлучення тривалий час ігнорував фінансові потреби своєї дитини, в наслідок чого утворився борг у розмірі 63 тисяч гривень. Крім того, за несплату аліментів понад 3 роки правники нарахували 50-відсотковий штраф. Так разом із виконавчим збором сума боргу сумчанина сягнула 95 тисяч гривень.

Варто зазначити, що державні виконавці застосували до чоловіка ряд дієвих примусових заходів, проте підштовхнула батька до рішучих дій саме заборона виїзду за кордон.

Містянину нічого не залишалось як погасити всю суму боргу, і тільки після цього він зміг у справах виїхати за межі України