Суми перетнули один із індикаторних показників по визначенню регіонів із значним поширенням COVID-19

Про це під час щопонеділкової апаратної наради при міському голові Олександрові Лисенку повідомила начальник управління охорони здоров’я.


За інформацією управління, за минулу добу кількість мешканців міста, які захворіли на гостру респіраторну хворобу COVID-19 збільшилася на 131 особу, одужало – 33 сумчанина, один випадок закінчився летально.

За минулий тиждень захворіло 704 сумчанина, що на 34% більше, ніж попереднього тижня, померло на минулому тижні – 18 осіб (попереднього тижня 13 осіб). Серед померлих зареєстровано найбільше осіб віком від 60 до 84 років (летальність випадків захворювання становить 13–18%).

Олена Чумаченко зауважила, що останнім часом збільшилася кількість захворілих людей молодого віку та дітей.

«На сьогодні на території Сумської міської громади спостерігається перевищення одного з індикаторних показників по визначенню регіонів із значним поширенням COVID-19. Це ті показники, які визначають рівень епідеміологічної небезпеки, – зауважила посадовець. – Якщо протягом трьох діб буде підвищення більше двох показників, то Суми можуть потрапити у «червону» зону по рівню епідеміологічної небезпеки з розповсюдження коронавірусної хвороби».

Як зауважив очільник Сум, на рівні держави йде мова про початок так званої «третьої хвилі» COVID-19, показники захворюваності серед населення країни, Сумської територіальної громади в тому числі, є тому підтвердженням.

«Зараз лікарі говорять вже про інший штам цієї хвороби, інший перебіг і наслідки. Те, що ми чуємо від Міністра охорони здоров’я, від спеціалістів про те, що зараз цей штам вражає більше молоде населення – то це, дійсно, так. До того ж, зараз і погодні умови сприяють розповсюдженню хвороби. Поки що локдауну не буде, але давайте готуватися до того, що якщо не буде самодисципліни серед містян, і хворітиме все більше людей, то нам доведеться вдаватися до кардинальних рішень», – сказав Олександр Лисенко.