Суми приймають Всеукраїнський фестиваль духової музики «Сурми України» (ФОТО)

Цьогоріч до обласного центру приїхали 14 колективів із Києва, Чернігова, Одеси, Харкова, Кременчука, Сум та оркестр із Турецького міста Бурса, загалом більше 500 учасників. Всі вітчизняні колективи – відомі не лише в Україні, а й далеко за її межами.


Офіційне відкриття фестивалю відбулося напередодні Дня Конституції – на Театральній площі Сум. Оркестри пройшли парадом повз живий коридор прихильників духової музики. Особливо бурхливими оплесками сумчани та гості міста зустрічали дівочий колектив «Роксолани» Кременчуцького педагогічного училища, ансамбль пісні й танцю Збройних Сил України, турецький оркестр і, звісно, сумські колективи – оркестри училища культури мистецтв ім..Бортнянського, 27-го реактивного полку та Кадетського корпусу ім..Харитоненка.

Вітаючи присутніх із святом, перший заступник голови обласної ради Анатолій Річкаль, перш за все, подякував нашому земляку, генерал-полковнику, народному артисту України, військовому диригенту Володимиру Деркачу, який є засновником фестивалю.

«Мені дуже приємно вітати вас на 16-му Всеукраїнському фестивалі духової музики «Сурми України», – звернувся Анатолій Річкаль до присутніх. – Цей фестиваль вже став візитівкою Сум і дуже приємно, що після дворічної перерви, минулого року він відновив своє існування. Я впевнений, що, як і завжди, фестиваль пройде яскраво, красиво і незабутньо. Тому бажаю оркестрантам гарного настрою, сумчанам – отримати насолоду від справжньої живої музики. Усім – здоров’я, миру та злагоди».
Привітали музикантів і голова ОДА Микола Клочко, міський голова Сум Олександр Лисенко та Володимир Деркач.

Микола Клочко зазначив: «Фестиваль «Сурми України» вже в шістнадцяте згуртував жителів Сумщини навколо любові до музики, творчості, гармонії. Я хочу, щоб кожна родина, яка тут присутня, насолоджувалася яскравою грою оркестрів. Ми разом із обласною та міською владою будемо робити все можливе, щоб на Сумщині було якомога більше свят».
Відкрив фестиваль зведений оркестр музичних колективів, який виконав Гімн України.

Всі заходи, де виступатимуть колективи протягом двох днів фестивалю, – безкоштовні. Музиканти гратимуть на концертних майданчиках міста, у День Конституції пройде марш-парад оркестрів по вул. Соборній, а заключний гала-концерт відбудеться того ж дня на стадіоні «Ювілейний».

Для довідки: Фестиваль духової музики проходить у Сумах з 2000 року. Захід приурочили до Дня Конституції і назвали «Сурми Конституції». В 2009 році, коли фестиваль відзначав своє 10-річчя, назву замінили на «Сурми України».

З 2005 року фестиваль має статус Всеукраїнського. Проходить щорічно напередодні та безпосередньо у день святкування Дня Конституції України.
Виключенням стали 2014 та 2015 роки, коли, через суспільно-політичну ситуацію в країні цей фестиваль не проводили. Відроджений він був минулого року.

Матеріал взято зі сторінки обласної ради в Фейсбук.