Суми звернуться з проханням про державну підтримку у боротьбі з COVID-19

Таке рішення прийняли члени виконкому на засіданні, яке відбулося 11 жовтня щодо нового карантинного зонування, яке набуває чинності з 00:00 годин 12 жовтня 2020 року. Рішенням Державної комісії ТЕБ та НС від 9 жовтня Суми віднесено до «червоного» карантинного рівня поширення COVID-19.


Враховуючи протоколи обласної та міської комісій ТЕБ та НС, виконком ухвалив рішення щодо більш жорстких заборон, ніж передбачені “помаранчевою” зоною.

Так, у місті обмежено: посадку пасажирів у транспорт приміського, міжміського, внутрішньообласного та міжобласного сполучення з 13 жовтня; відвідування закладів освіти здобувачами освіти (заклади дошкільної освіти працюють в черговому режимі); відвідування установ і закладів, що надають соціальні та реабілітаційні послуги сім’ям, особам, що перебувають у складних життєвих обставинах (тимчасове, денне перебування), крім тих, які надають екстрені соціальні послуги, центрів обліку бездомних осіб, мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, соціального патрулювання.

Члени виконкому були одностайні у питанні щодо необхідності звернутися обласному центру, як місту, що перебуває у «червоній» зоні, з проханням про державну підтримку в рамках виділеного Урядом додаткового фінансування на боротьбу з COVID для регіонів. Враховуючи надскладну ситуацію із забезпеченням міських закладів охорони здоров’я лікарями, які сьогодні інфікуються найбільше та випадають із робочого процесу, вивчити можливість отримати допомогу від міст-партнерів в особі двох провінцій КНР, з якими Суми мають партнерські угоди. Адже в межах України це питання вирішити неможливо – ситуація складна практично в кожній області.