«СУМИГАЗ» безкоштовно перевірив майже 39 тисяч лічильників газу

Від початку року ПАТ «Сумигаз» спільно з ДП «Сумистандартметрологія» безкоштовно повірили понад 38,5 тисяч побутових лічильників та виявили 74 фактів втручань в роботу приладів обліку.


«Для побутових споживачів компанії періодична повірка лічильника проводиться безкоштовно. Відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», плановій повірці підлягають лічильники всіх споживачів. Справність засобів обліку та їх вимірювальні характеристики необхідно перевіряти кожних вісім років», – розповідає головний метролог ПАТ «Сумигаз» Дмитро Голубченко.

Небажаючі платити за використаний газ, споживачі часто намагаються різними методами втрутитися в роботу лічильників. Однак, такі випадки легко фіксуються під час зняття приладів для перевірки у лабораторії.

Від початку року в Сумській області виявлено 74 порушень, пов’язаних із несанкціонованим відбором природного газу шляхом пошкоджень лічильників. За фактами втручань споживачі компенсували ПАТ «Сумигаз» 137 тисяч гривень збитків.

Наслідки втручання у роботу лічильника можуть обійтися нечесним споживачам подекуди в десятки разів дорожче за вартість фактично спожитого природного газу. При виявленні факту втручання в роботу лічильника саме споживач буде змушений оплатити вартість експертизи, зняття-встановлення приладу та відшкодувати збитки, завдані газорозподільному підприємству. Розрахунок суми збитків відбувається індивідуально для кожного окремого випадку відповідно до вимог Кодексу газорозподільних мереж. У разі несплати збитків, споживачу припиняють розподіл газу та справа передається до суду. У такому випадку споживачеві, окрім суми боргу, доведеться заплатити й судові витрати.