«Сумигаз» направив майже 3 млн гривень на модернізацію газорегуляторних пунктів Сумщини

Протягом 2016 року в межах інвестпрограми фахівці ПАТ«Сумигаз» замінили обладнання 10 ГРП та 50 ШГРП. Сучасне і потужне обладнання допомагає збільшити пропускну спроможність газорегуляторних пунктів, знизивши витрати на їх технічне обслуговування.


Основною функцію газорегуляторних пунктів є підтримка необхідного тиску газу в системі та його очищення від механічних домішок за допомогою фільтрів. Несправне обладнання на ГРП може призвести до витоку газу, а відповідно створює ризик виникнення аварійних ситуацій.

«Цього року повністю оновили морально застаріле технологічне обладнання на 10 ГРП, які функціонують з 70-80 років – періоду активної газифікації області. Це регулятори тиску, засувки, фільтри та інші складові. Також замінено 50 шафних газорегуляторних пункти на нові. Нові регулятори італійського виробництва – високочутливі до перепаду тиску, що гарантує безперебійне газопостачання кінцевим споживачам», – розповів головний інженер Дмитро Сергієнко.

Нове устаткування поєднує в собі функції кількох приладів. Завдяки цьому зменшена кількість різьбових та фланцевих з’єднань, а як наслідок знижено втрати та збільшено пропускну спроможність газорегуляторного пункту.

Технічне обслуговування обладнання, що забезпечує стабільний розподіл газу споживачам є першочерговим. У Сумській області регулярно проводиться діагностика обладнання на усіх 2273 шафних газорегуляторних пунктах, 387 газорегуляторних пунктах та 33490 будинкових регуляторів тиску.

Комплексний підхід ПАТ «Сумигаз» до реконструкції обладнання газорегуляторних пунктів дозволяє забезпечити надійне функціонування систем розподілу газу, а відтак і стабільне тепло та затишок в домоволодіннях споживачів Сумщини