«Сумигаз» встановив майже 130 загальнобудинкових лічильників

 

У Сумській області 20% споживачів газу розраховуються за газ за нормами. Для того, щоб забезпечити їх квартирними приладами обліку, потрібно понад 160 млн. гривень.


За розрахунками Національної комісії з регулювання енергетики та комунальних послуг, для встановлення квартирних приладів обліку газу по всій Україні необхідно понад 4,6 млрд. гривень. Щоб це забезпечити, необхідно підвищити тариф на розподіл газу, який є складовою його ціни. Але в НКРЕКП вирішили, що проблему вирішить встановлення загальнобудинкових лічильників в тих багатоповерхівках, де використовують лише газові плити.

«Нацкомісія, яка регулює сферу енергетики та компослуг, в інвестиційній програмі товариства затвердила відповідні кошти на оснащення загальнобудинковими приладами обліку природного газу багатоквартирні будинки. Заплановано – 870, уже встановили 134 будинкових лічильники», – зазначив директор технічний ПАТ «Сумигаз» Микола Мурчич.

Закон України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» не передбачає встановлення всім споживачам індивідуальних лічильників газу. Мова йде про забезпечення приладового обліку газу за допомогою лічильників. Крім того, роботи з встановлення лічильників газу можуть бути профінансовані за рахунок: бюджетних коштів, коштів газорозподільних підприємств. Не заборонено встановлювати лічильники і за рахунок споживачів газу.

Тому, споживачі багатоквартирного будинку, які не бажають оплачувати газ на підставі будинкового лічильника, можуть встановити індивідуальні лічильники за власний кошт або звернутись з проханням виділити кошти з місцевих бюджетів.

На сьогодні 10% клієнтів компанії, у багатоквартирних будинках, в яких передбачено встановлення загальнобудинкового лічильника газу, відмовилися від безкоштовного встановлення зазначених приладів обліку. Для таких споживачів відповідно до Кодексу газорозподільних систем держава передбачила застосування граничних об’ємів споживання газу. Це означає, що місячний платіж за блакитне паливо у тих, хто проігнорував потребу обліку енергоресурсу, зросте приблизно удвічі. А саме, при використанні лише газової плити в місяць на людину буде нараховуватися сума за 9,8 м. куб. замість 4,4 м. куб., при використанні газової плити та і відсутності централізованого гарячого водопостачання – 18,3 м. куб. замість 7,1 м. куб.

Відповідно до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» до 1 січня 2018 року усі споживачі природного газу мають бути забезпечені приладовим обліком. Інакше ПАТ «Сумигаз» відповідно до Закону буде змушене відключити їх від газопостачання.