Сумщина приєдналася до порталу “Відкритий бюджет”

27 вересня в обласній раді був підписаний тристоронній Меморандум про співпрацю між громадською організацією «Центр політичних студій та аналітики «Ейдос», обласною радою та облдержадміністрацією.


«Мені дуже приємно, що Сумщина приєднується до роботи порталу «Відкритий бюджет», який покликаний зробити місцеву владу прозорою та підзвітною, – наголосив спікер депутатського корпусу Семен Салатенко. – Долучившись до цього порталу, ми зможемо показувати громаді не тільки кошторис області, а й усі витрати, які йдуть на основні видатки та обласні програми».

За словами керівника відділу бюджетної політики «Центру політичних студій та аналітики «Ейдос» Володимира Тарная, «Відкритий бюджет» – це комплекс програмного забезпечення, яке покликане підвищити прозорість та підзвітність влади, в першу чергу, в частині використання публічних коштів. Це дозволить не тільки візуалізувати бюджет, але й розмістити на карті об’єкти що будуються чи ремонтуються коштом громад, щоб кожен житель області міг побачити що буде зроблено біля місця його проживання та скільки це коштує».

Всі інтерактивні візуалізації будуть розміщені на сайті Сумської обласної ради та ОДА.

Програмне забезпечення надається «Центром Ейдос» безкоштовно завдяки підтримці Європейської комісії в Україні.