Сумщина стала лідером у наповненні Держреєстру пам’яток місцевого значення

До Державного реєстру нерухомих пам’яток України наказом Міністерства культури, молоді та спорту від 10.02.2020 № 630 занесено 2180 пам’яток місцевого значення Сумської області.


Серед таких пам’яток: Оксютинські кургани Верхнього Посулля, де збереглися насипи скіфських царів кінця VII – початку VI до н.е.; городища раннього залізного віку та літописних міст часів Київської Русі; пам’ятник Тарасу Шевченку, збудований у 1924 році в селищі Кириківка, що є точною копією пам’ятника, встановленого на могилі Кобзаря у Каневі (автор Каленик Терещенко); архітектурні комплекси та будівлі м. Суми кін. ХІХ -поч. ХХ ст., що будувалися коштом Харитоненків та церква у с. Грунівка, збудована близько 1861 року, унікальність якої полягає у тому, що у храмі є приділи для служби католицького та православного священиків.

Це результат спільної роботи Міністерства та управління культури Сумської обласної державної адміністрації із занесення пам’яток культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, які перебувають на обліку відповідно до законодавства, що діяло до набрання чинності Закону України «Про охорону культурної спадщини», який став можливим завдяки нормотворчій роботі, що здійснювалась протягом останніх двох років.

Джерело