Сумщина втратила Легенду спорту

Сьогодні на 86-му році життя відійшов у вічність один із найвідоміших спортсменів Сумщини, дворазовий Олімпійський чемпіон зі спортивної ходьби Володимир Голубничий. Людина з безмежним запасом доброти, любові, мудрості та життєрадісності.


“У це не хочеться вірити і складно усвідомлювати. Але більше не буде зустрічей із нашим Учителем, Легендою, Наставником, Порадником для багатьох поколінь. Разом із Володимиром Степановичем зникла частинка нашого минулого. Він прославляв нашу область на увесь світ. При цьому він залишався яскравою, чуйною непересічною особистістю і завжди посміхався. Бракує слів, аби висловити ті почуття, які наразі переповнюють душу”, – зазначив перший заступник голови Сумської облансої ради Олександр Стрельченко.

«Невимовна втрата! Ми втратили не просто легендарного спортсмена, пішла у вічність людина, чиє ім’я знають і пам’ятають в усьому світі, – сказав Дмитро Живицький. – Ми щиро співчуваємо рідним і близьким Володимира Степановича!».

Володимир Голубничий був учасником п’яти Олімпійських ігор, володарем чотирьох Олімпійських медалей (дві золоті, срібна і бронзова), кавалером золотого Олімпійського ордену (1996 рік). Мав повний комплект медалей Чемпіонату Європи, шість разів ставав переможцем чемпіонатів СРСР, 8 разів – чемпіонатів України.

Рішенням Міжнародної федерації легкої атлетики він визнаний кращим легкоатлетом ХХ століття. Його прізвище занесене до Книги рекордів Гіннеса.

Уже понад 10 років у Сумах проводиться Чемпіонат України зі спортивної ходьби серед дорослих спортсменів і молоді та Всеукраїнські змагання зі спортивної ходьби, присвячені легенді спорту.