Сумська область долучилася до розробки стратегії розвитку села

У Києві відбулося Всеукраїнське селянське віче, на якому в присутності 10 тисяч аграріїв презентували нову масштабну програму розвитку села. Сумщина була представлена делегацією із 300 осіб. Очолив її Олександр Лисенко, голова  місцевого обласного партосередку ВО "Батьківщина". На віче були присутні депутати облради, фракції "Батьківщина" Віктор Ладуха, Катерина Приходько, Володимир Поцелуєв, Віра Мотречко та голова облради Семен Салатенко.


У стратегії передбачається створення з боку держави умов для розвитку аграрної галузі України, яка може наздогнати такі країни-лідери у цій сфері, як США, Канаду, Норвегію та Данію.

1223412

Програмою визначені ключові кроки, які мають бути покладені в основу державної стратегії розвитку села:

1.Формування селянина-господаря та розвиток сімейно-фермерського устрою господарювання;

2.Збереження та розвиток поселенської мережі;

3.Впровадження прозорих земельно-орендних відносин;

4.Ефективне землекористування, захист прав власників паїв;

5. Державна підтримка дрібних товаровиробників та поглибленої переробки;

6.Відшкодування відсотків на аграрні кредитні програми;

7.Стале оподаткування: єдиний податок з 1 га;

8.Підвищення рівня оплати праці в АПК;

9.Децентралізація податків і зборів на рівень громад;

10. Якісні освітні і медичні послуги;

11. Розвиток сільської інфраструктури, соціально-інженерних мереж.

Як заявила лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко під час презентації програми, сьогодні врятувати українське село можна шляхом надання фермерам доступу до дешевих кредитів, введенням єдиного податку з одного га та ухваленням закону про сімейні ферми. Ці кроки дадуть  поштовх для відродження аграрного сектору і життя сільських громад.

«Нам потрібно прийняти закон про стратегію розвитку села, де буде сформульовано новий устрій аграрного сектору, планомірний розвиток сімейного фермерства. Такий закон ми зобов’язані напрацювати, щоб вирвати село з рук тих, хто хоче розвивати лише аграрну мафію, аграрні холдинги, аграрні монополії», – наголосила вона.

При цьому політик вкотре акцентувала увагу на те, що продаж сільськогосподарської землі є неможливим до того часу, поки в Україні не будуть створені цивілізовані правила для аграрного ринку. Вона звернула увагу, що в Україні 42 мільйони гектарів, тобто 72 % території країни – це родюча господарська земля.

«Земля не може бути товаром до того часу, поки наші сімейні фермери не будуть мати можливості та гарантії, як зберегти цю землю в своїх руках, передати в спадщину своїм дітям, обробити її і дати країні найвищий рівень заможності», – пояснила Тимошенко.