Сумська митниця ДФС викрила злочинну схему імпорту на два мільйони гривень

Працівники Сумської митниці ДФС за сприянням управління власної безпеки Головного управління ДФС у Сумській області та прокуратури Сумської області викрили злочинну схему підробки документів.


Цього разу справа стосувалася імпортованого вугілля на майже 2 мільйони гривень, що було завезене для подальшої реалізації на всій території України.

8 вересня 2016 року керівництво підприємства-порушника надало до митного оформлення в режимі "Імпорт" митну декларацію на товар "Вугілля кам’яне" вартістю майже 74 тис. доларів США (майже 1,9 млн. грн.). Для встановлення характеристик товару посадовими особами митного поста "Центральний" Сумської митниці ДФС було направлено запит до спеціалізованої лабораторії з експертизи та досліджень ДФС.

В результаті встановлено, що подане до митного оформлення вугілля відноситься до різновиду твердої осадової породи – антрацит. Заступник директора підприємства, який подавав документи для оформлення товару, надав митникам неправдиві відомості щодо найменування товару та відомостей, необхідних для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД.

Проте на цьому правопорушники не зупинилися. Через чотири дні з цим же підприємством склався прецедент. На цей раз вартість вугілля у поданий декларації на товар "вугілля кам’яне" склало 4,4 тис. доларів США (майже 109 тис. грн). Документи для оформлення подавалися по тій же схемі, що і в попередній раз.

Працівниками митниці знову було направлено зразки наданої низькоякісної гарячої копалини до спеціалізованої лабораторії з експертизи та досліджень ДФС та отримано підтвердження, що це – антрацит. Зловмисники намагалися оформити вугілля в режимі "імпорт" загальною вартістю майже 2 мільйони гривень на основі подання до органу доходів та зборів підроблених документів отриманих незаконним шляхом для здійснення подальшого збуту по території України.

За даними фактами було складено протоколи про порушення митних правил за статтею 483 Митного Кодексу України, та направлено повідомлення про вчинення кримінальних діянь до правоохоронних органів за підслідністю. Порушено кримінальне провадження за статтею 366 Кримінального кодексу України "Службове підроблення".

Санкція відповідно до Митного кодексу України передбачає накладання штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів – безпосередніх предметів порушення митних правил з їх подальшою конфіскацією, а також вилучення транспортних засобів, що здійснювали перевезення. Кримінальну відподальність визначить суд.