Сумська “Просвіта” просить допомоги

Нещодавно з’явилося звернення Сумського обласного товариства “Просвіта” щодо пропозиції відродження українського культурно-інформаційного цунтру “Світлиця”. 

Текст звернення детальніше:

“Шановні друзі! Інформуємо Вас про те, що Сумське обласне товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка пропонує відродити Український культурно-інформаційний центр «Світлиця», як осередок для Української громади. Приміщення у символічному місці – недалеко від пам’ятника Т. Г. Шевченку за адресою: Покровська площа,6 (перший поверх). «Світлиця” вже діяла раніше. А Рада представників українських патріотичних осередків , яка збиралася тоді у її приміщенні, стала основою ГО «Майдан» під час Революції Гідності. З початком війни ми на 4 роки пожертвували своє приміщення для Волонтерського центру та брали посильну участь у його роботі. Після закриття Волонтерського центру приміщення «Просвіти» було як після бомбардування. Стіни обдерті, підлога залита маслом і олією, меблі пошкоджені. У зв’язку з тим, що за такий час ситуацію завжди контролювати було неможливо (очевидно не без засланих козачків), майже всі наші активи було вкрадено. Основні з них: близько 70 пластмасових стільчиків, комп’ютери, принтери, драбину, яка використовувалася для розвішування картин постійно діючої виставки «Україніка» та найкращі, зокрема, подарункові книги з бібліотеки «Україніка», наприклад: «Словник української мови» на 40 тисяч слів, «Вулицями старого міста», «Реабілітовані історією» та багато інших. Всі названі і неназвані речі були придбані за пожертви українців. Шукаючи кошти, часто доводилося зазнавати принижень від патріотів-підприємців. Адже за власною ініціативою допомогу надавали дуже рідко….”

 

Представники обласного товариства просять допомогти матеріально. За детальнішою інформацію до приміщення товариства «Просвіта» (Покровська площа,6; перший поверх) у вівторок, середу та четвер з 10 по 18 годину (голова СОТ «Просвіта» – Шевченко Олексій Григорович).

“Патріотичні осередки, які надаватимуть посильну підтримку, матимуть право використовувати приміщення «Просвіти» для своїх зібрань”, – зазначається у тексті звернення.