Сумська служба зайнятості готує кадри для ОТГ

Обласний центр зайнятості вивчає досвід роботи фахівців у об’єднаних  територіальних громадах, які відповідають за життєдіяльність громад.


Аналіз показав, що в практичній діяльності ОТГ є дефіцит спеціалістів з таких напрямів: перевірки знань з питань охорони праці, порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань, аварій на виробництві; пожежної безпеки з утримання територій, будинків, приміщень, споруд, евакуаційних шляхів і виходів, заходів та вимог пожежної безпеки на робочому місці, в побуті; забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення громади, надання першої медичної допомоги у разі нещасних випадків; цивільного захисту, організації добровільних пожежно-рятувальних дружин у громадах; безпеки та здійснення контролю в місцях масового перебування людей,  захисту  населення під час можливої загрози терористичного акту та наявності вибухового пристрою; реалізації заходів із запровадження енергозберігаючих технологій та використання ресурсів у процесі ремонту та реконструкції будівель і споруд комунальної власності.

– Тому ми пропонуємо керівникам ОТГ Сумщини здійснити підготовку фахівців вищевказаного профілю у Сумському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, – говорить директор обласного центру зайнятості Володимир Підлісний. – Навчання осіб з числа зареєстрованих безробітних проводиться за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за умови майбутнього працевлаштування. Завдання ОТГ вивчити  потребу у фахівцях з безпеки життєдіяльності громади та надати нам відповідну інформацію щодо необхідності здійснення навчання таких спеціалістів.

Про потребу у підготовці фахівців, які відповідають за життєдіяльність громад, можна повідомити у місцевий центр зайнятості або скористатися телефонами у Сумах: (0542) 68-55-12, (0542) 68-55-13).