Сумські депутати звернулися до Кабміну щодо квартирного питання чорнобильців

Депутати Сумської міської ради від фракції “Опозиційна платформа – За життя” підтримали своїх колег із обласної ради і підготували звернення до кабінету Міністрів України щодо розробки державної програми підтримки та соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.


У документі йдеться, що у державному бюджеті мають щороку передбачатися кошти на виконання програми «Забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». На превеликий жаль кошти на реалізацію даного напряму соціального захисту громадян в останній раз виділялися державою вісім років тому. За цей період жодний чорнобилець не отримав у Сумах житло. Проблема в тому, що нині немає державної програми забезпечення житлом осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, тож і не виділяється фінансування. Місцеві ради не можуть прийняти свої програми, оскільки не прийнята відповідна державна.

«Не дивлячись на те, що від дня Чорнобильської катастрофи пройшло 35 років, сьогодні кількість проблем, що вимагають вирішення, не зменшилася, – зазначив голова фракції ОП-ЗЖ у Сумській міській раді Ігор Перепека. – Навпаки, екологічні, соціальні, психологічні, медичні та інші негативні процеси загострюються і набувають системного характеру. Ми повинні вирішити хоча б одну проблему – надати житло тим, хто врятував світ від підступного атому».

Колеги по депутатському корпусу звернення, ініційоване опозиціонерами, підтримали. Якщо Кабінет Міністрів дослухається і прийме державну програму забезпечення житлом осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, то місцеві ради зможуть почати вирішувати це питання. А якщо Уряд ще й відновить фінансування у цьому напрямку, то квартирне питання взагалі може бути повністю закрите. До чого й прагне опозиція.