На Сумщині ліквідували школу, а підвезення дітей до іншої не забезпечили

На Сумщині ліквідували школу у селі Малий Бобрик Сумського району, якій 100 років. Останні тридцять у ній ще й розміщувалася початкова школа-садок. 30 дітей перевели на навчання у сусіднє село – Великий Бобрик, а вчителів залишили без роботи. Принаймні, за словами директора вже ліквідованого НВК Вікторії Нечипоренко, роботу запропонували тільки єдиному педагогу – вчителю початкових класів, яка має спеціальність «фізика і математика».


Таке непопулярне рішення прийняли місцеві депутати напередодні нового навчального року. Жителі Малого Бобрика скаржаться, що підвезення школярів організували неякісно. Дітей до навчального закладу возять непристосованою для цього старою маршруткою, та й вона ходить із перебоями, бо постійно ламається. Тож часто малечу доводиться доправляти на навчання рейсовим автобусом.

Батьки, чиї діти відвідували дитячий садочок, вимушені залишити роботу через те, що у сусіднє село ніхто возити й забирати дитину не буде: це незручно, особливо взимку.

Місцеві депутати, закриваючи НВК, обіцяли придбати шкільний автобус, бо за правилами не можна возити дітей маршруткою. Але на новий транспорт, як виявилося, коштів немає.

«Стара маршрутка, яка постійно ремонтується, робить чотири рейси. Це дуже незручно для дітей. Депутати обіцяли новий автобус, а як виявилося, мова йде начебто про багаторічний транспорт, списаний вже три роки тому», – розповіла вчителька Малобобрицького НВК Наталія Лисенко.

Опозиціонери Сумщини обурені таким ставленням до школярів та їхніх батьків. Вони впевнені, що це свідчення повної байдужості влади до дітей.

«Забезпечення умов для отримання знань – надважливе завдання, без виконання якого у країни не буде майбутнього», – вважає голова регіональної організації ОП-ЗЖ, перший заступник голови Сумської облради Олександр Стрельченко.

Він обіцяє, що це питання партійці не залишать без вирішення. Вже буквально через тиждень-два відбудеться тендер щодо закупівлі для Сумщини 11 новеньких шкільних автобусів. Один із них буде передадуть для підвезення учнів у Великобобрицьку школу. Пообіцяли опозиціонери посприяти і в питанні працевлаштування вчителів.

За матеріалами Суспільне Суми