Сумські виші відкрили двері для абітурієнтів

У понеділок, 11 липня, сумські виші, поряд з українськими, розпочали приймати від вступників заяви. Їх, до речі, цього року можна надсилати лише в електронному форматі.


Але вже в перший же день увійти на сервіс – http://ez.osvitavsim.org.ua/ практично не можливо. Зате є покрокові інструкції про електронний вступ, які МОН опублікувало на своєму сайті – http://mon.gov.ua/content/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/2016/07/07/jczuvjcz-instrukcziya-ez-2016-(red-)pdf.pdf.

Там же є й попередження що «в перший та останній день подачі документів доступ на сайт може бути обмежений, оскільки саме в цей час навантаження на систему буває найбільше». 

Майже в усіх приймальних комісіях сумських вишів нам повідомили, що з будь-яких питань стосовно вступу, можна приходити особисто. У приймальних комісіях детально розкажуть, як правильно подати документи, аби все було правильно.

Також повідомили, що кінцевий термін для подачі документів – 28 липня. Всього абітурієнти можуть подавати 15 заяв за п’ятьма спеціальностями в будь-які виші.

Цього року вже не діє норма про позаконкурсний вступ і цільовий прийом для пільгових категорій випускників, таких як людей з інвалідністю, ветеранів бойових дій чи сиріт. Такі абітурієнти теж проходитимуть конкурсний відбір — співбесіди чи окремі вступні іспити. Для майбутніх бакалаврів держава виділила майже 91 тис. бюджетних місць. Це менше, ніж минулого року.