Сумський онкодиспансер відновив планові операції

Сумський онкодиспансер із 12 травня відновив планові операції. Це стосується видалення доброякісних новоутворень, злоякісні оперували й раніше. Змінилися правила підготовки до таких хірургічних втручань – до переліку обов’язкових аналізів додався тест на коронавірус.


ПЛР-дослідження на коронавірус – обов’язкова умова для госпіталізації зараз. Дослідження безкоштовне. Якщо інфекція відсутня, пацієнт має прибути у лікарню протягом трьох днів, каже виконуючий обов’язки директора онкодиспансера Володимир Шевченко.

Кількість операцій доволі мала, пов’язана з тим, що пацієнтам важко до нас добратися, процес тільки набирає обертів, тестування – це час. Черга є – чекають, дзвонять, цікавляться, коли можна приїздити. з часом цією чергою будемо займатися, і пролікуємо всіх, – розповідає Володимир Шевченко.

З початку тижня, говорить, зробили десять планових операцій. Найчастіше – це з видалення новоутворень у молочній залозі.

У стаціонарі зараз перебувають близько 220 пацієнтів, каже Володимир Шевченко. Це – на третину менше, ніж було до карантину, повідомляє Суспільне.