Священнослужитель виявився валютним контрабандистом

На Сумщині митники разом з працівниками Служби безпеки України затримали пасажира поїзду з великою сумою грошових коштів.


Цього разу правопорушником опинився пасажир вагону, орендованого Києво-Печерською Лаврою, який слідував  у складі потягу  «Київ – Москва».  Під час митного оформлення, священнику було запропоновано письмово задекларувати валюту, товари та предмети, які він переміщує з собою через митний кордон України. Громадянин вніс до декларації дані про переміщення ручної поклажі та валюти в сумі лише 70 євро.

При подальшому митному контролі, а саме огляді чемодану з особистими речами, без ознак приховування, виявлено грошові кошти, загорнуті в чорний пакунок. Загальна сума переміщуваних коштів склала 65 000 доларів США, що за курсом НБУ на 28.02.2018 р.  становить 52 842 євро.

Відповідно до Глави  2 «Інструкції про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України», затвердженої постановою Правління  НБУ від 27.05.2008 року №148, фізична особа має право ввозити на Україну та вивозити за її межі готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10000 євро, без письмового декларування до митного органу. Отже, своїми діями чоловік порушив встановлений порядок проходження митного контролю.

 За даним фактом головним державним інспектором Сумської митниці ДФС складено протокол про порушення митних правил за ознаками правопорушення, передбаченого ст. 472 Митного кодексу України.