Теплопостачання до будинків зони обслуговування Котельні Північного промвузла – під загрозою, – Дмитро Живицький

Під час брифінгу за результатами апаратної наради голова облдержадміністрації наголосив, що забезпечення тепло-, газо-, водопостачанням жителів громад – це пряма відповідальність органів місцевого самоврядування. Тож керівництво міст має докласти максимум зусиль, щоб опалювальний сезон стартував вчасно і жителі Сумщини були з теплом.


«Сьогодні теплопостачання до будинків зони обслуговування Котельні Північного промвузла під загрозою. Ми запрошували Сумського міського голову Олександра Лисенка на апаратну нараду за участі всього керівництва облдержадміністрації, обласної ради, представників газопостачальних організацій. Ми хотіли почути від міського голови, де нам потрібно включитись у вирішення цього питання, але, на жаль, міський голова не з’явився. Навіть не було профільного заступника. Тому складно сьогодні допомогти тим, хто цього не хоче, – розповів Дмитро Живицький. – Влада міста Суми чомусь «ховає голову в пісок», не бажаючи вирішувати питання теплопостачання для жителів обласного центру».

Радник голови облдержадміністрації Роман Гученко розповів, що станом на сьогодні Котельня Північного промвузла технічно готова до роботи, але є проблеми у фінансовій та юридичній площині. Адже АТ «Сумське НВО» має величезну заборгованість перед НАК «Нафтогаз». Також не зрозуміло, як ітиме розрахунок за газ, оскільки рахунки АТ «Сумське НВО» заблоковані.

Голова облдержадміністрації повідомив, що в обласної влади є чіткий алгоритм дій, які необхідно було виконати, щоб такі проблеми в міста не виникали. І свої рекомендації Сумській міській раді облдержадміністрація надала ще два роки тому. Але вони й досі ігноруються містом. Влада Сум не бажає йти на співпрацю. У той же час у містах Шостка і Охтирка завдяки співпраці їх керівництва з облдержадміністрацією та активній позиції міських голів проблеми із теплопостачанням вирішуються. І ці міста будуть з теплом.

«Коли два тижні тому на засіданні колегії облдержадміністрації ми піднімали питання теплозабезпечення міста Суми, міський голова і його профільний заступник запевняли, що вони знають, як вирішити питання з Котельнею Північного промвузла, і воно буде вирішене. Але, на жаль, ситуація залишається критичною, – наголосив Дмитро Живицький. – Я вчергове повторюю, що, згідно із Законом про місцеве самоврядування, забезпечення тепло-, газо-, водопостачанням – це пряма відповідальність органів місцевого самоврядування. Ми, звичайно, допомагаємо і підключаємось, де потрібно. Але, на жаль, ситуація по місту Суми нагадує кінофільм «День бабака». Тільки підходить старт опалювального сезону, вересень-жовтень, у Сумах повторюється одна і та ж історія. І облдержадміністрація кожного разу включається та замість Сумської міської ради забезпечує жителів обласного центру теплом».

За інформацією голови облдержадміністрації, Сумська міська рада має спільно з керівництвом підприємства та Управлінням Держенергонагляду у Сумській області відпрацювати питання роботи Котельні Північного промвузла і надати інформацію, у якій, у тому числі, буде чітко зазначено, де потрібна підтримка облдержадміністрації.