Турбота про літніх людей має бути пріоритетним завданням для усіх, незалежно від партійності та посад

Напередодні Міжнародного дня людей з інвалідністю сумські опозиціонери вже традиційно привітали підопічних геріатричного пансіонату для ветеранів війни та праці.


Голова фракції Опозиційного блоку в обласній раді Олександр Стрельченко зазначає, що турбота про літніх людей має бути пріоритетним завданням для усіх, незалежно від партійності та обіймання посад. Оскільки часто сьогодні ця категорія залишається поза увагою не тільки держави, суспільства, а й власних дітей.

«Як представник молодшого покоління, в першу чергу, хочу висловити вам слова величезної подяки за вашу працю, – звернувся до підопічних пансіонату політик. – За те, що ви здобули для нас мир, відбудовували країну після війни. Ви відроджували підприємства, зводили міста і села. Ви робили все, щоб нам жилося добре. Як представник депутатського корпусу хочу запевнити, що тепер ми будемо робити все можливе, щоб жилося добре вам».

Він акцентував увагу, що депутатський корпус значну увагу приділяє закладу. Поточного року понад мільйон гривень було виділено на встановлення засобів протипожежної сигналізації, ще 600 тисяч – на заміну вікон. Обіцяє обласний обранець, секретар бюджетної комісії, що фінансування геріатричного пансіонату продовжиться і наступного року. «Стратегічні завдання для нас – заміна вікон, робота над ремонтом системи опалення, будівництво котельні, аби люди похилого віку не залежали від централізованого опалення. Ми хочемо, щоб вони були в теплі і затишку», – зазначив Олександр Стрельченко.

Він подякував директору пансіонату Людмилі Красильниковій і всім працівникам. «Тільки люди з добрим серцем можуть працювати тут і віддавати літнім людям частинку свого тепла і душі», – упевнений опозиціонер.

Цього дня до закладу приїхали учні Сумського центру ПТО з дизайну та сфери послуг. Вони презентували дефіле театру мод «Кокетка» та організували своєрідний сюрприз – зробили охочім зачіски. Також молодь поспілкувалася з літніми людьми. Останні розповідали історії зі свого життя, ділилися досвідом і дякували за увагу.

Людмила Красильникова розповіла, що нині в пансіонаті мешкає біля 200 підопічних. Більше половини з них не можуть самостійно себе обслуговувати. Тому колектив намагається всіляко підтримувати літніх людей не тільки повсякденним піклуванням, а й влаштовуючи різноманітні цікаві заходи. Так, напередодні тиждень тривав шаховий турнір, змагання серед людей на інвалідних візках. Під час заходів переможці отримали призи й грамоти.

Продовжилося свято творчим виступом підопічних пансіонату, концертом аматорського ансамблю художньої самодіяльності села Юнаківка та виставою «Сорочинський ярмарок».