Туристична Сумщина. Що подивитись у Сумській області

Народний депутат України Владислав Бухарєв – уроджененць Сумщини. Часто бував у багатьох регіонах України та інших державах світу. Але вважає, що кращого краю, ніж сумська земля, – не знайти… Тож пропонує свою карту подорожей Сумщиною.

Церкви і собори

Софроніївський монастир

У двох кілометрах від села Нова Слобода Путивльського району на високих пагорбах серед дубового лісу знаходиться унікальний комплекс Софроніївський монастир.

Нажаль до теперішнього часу вціліло лише три наземних споруди: трапезна кінця XVII століття, надбрамна Покровська церква, побудована в середині XVIII століття, настоятельскій корпус 1911, а також частково огорожа з воротами.

Історію комплексу можна прочитати за посиланням.

Покровський Собор в Охтирці

Кафедральний собор у районному центрі місті Охтирці Сумської області; яскравий взірець українського бароко середини XVIII століття; історико-архітектурна пам'ятка національного значення.

(с) Вікіпедія

Взагалі Охтирка дуже гарне місто і є одним з найбільших  міст Сумської області. 

Трьох-Анастасіївська церква

Знаходиться в Глухові, за архітектурою церква нагадує Володимирський собор у Києві.


Природа

Природа в Сумській області неймовірна, особливо у розквіті весни і взимку коли випадає багато снігу. Дуже багато дерев, місцями можна побачити наче «кусочки» Карпат з горами і лісами, місцями – величні степи.

Гетьманський національний природний парк, який знаходиться на території Великописарівського, Охтирського та Тростянецького районів.

Також відвідайте один з найбільших в Україні масивів широколиственного лісу – Банний яр.

Банний яр

Банний яр (с)fotocvetov.com


Архітектура

Тут досить просто, ви зобов’язані відвідати «Круглий двір» в Тростянці, це унікальна по архітектурі поміщицька садиба, яку побудували ще 1749 року.

"Круглий двір"

"Круглий двір"

Останні декілька років у "Круглому дворі" проходить музичний фестиваль «Схід-рок», що однозначно підвищило його впізнаваність серед молоді.

Будівля пожежної охорони в Лебедині.

 

Місто Суми

Про обласний центр Сумської області потрібно писати окрему статтю і робити окремий гід. Місто Суми є обов’язковим пунктом у турі по Сумщині.

Обласний центр який не схожий не на який інший, зі своїм шармом, ритмом життя і неймовірними людьми.