У 12-му мікрорайоні триває будівництво унікального дитсадка

Міський голова Олександр Лисенко проінспектував хід будівництва в 12-му мікрорайоні дитячого садка, який зводять у рамках проєкту «Велике будівництво».


Олександр Лисенко повідомив, що розвиток міста – це не лише проведення ремонтів та благоустрій. Значна увага приділяється будівництву соціальних об’єктів, серед яких дитячі садочки і школи: «Це новий, оригінальний проєкт, він не є типовим. Його розробили наші дизайнери та архітектори таким, щоб був не схожий на інші. Родзинка в тому, що в садочку максимально використовуватиметься природнє освітлення. Це корисно і для здоров’я дітей, і для їхнього настрою. Важливо, що тут буде і басейн, і тепла підлога. Діти точно хотітимуть сюди ходити, а для нас, батьків, це дуже важливо».

Загальний бюджет проєкту – 58,8 млн грн. Це кошти, які заплановані на спорудження садочка та благоустрій території навколо. У 2020 році міська рада виділила для реалізації цього проєкту 10 млн грн, цьогоріч сума така ж – 10 млн грн. Решта – державне фінансування. У 2021 році з Державного бюджету виділено 21 млн грн.

Як повідомив начальник управління капітального будівництва та дорожнього господарства Віталій Шилов, наразі виконано 25% штукатурних робіт, 25% електромонтажних робіт, монтується покрівля. Роботи ведуться згідно з планом, щочетверга проводяться наради з підрядною та субпідрядними організаціями для оперативного вирішення питань у робочому порядку.

Такий садочок є унікальним – це розробка архітекторів та дизайнерів із Сум. У ньому, окрім басейну, буде підйомник та ліфт. Такий проєкт єдиний в Україні, завершення робіт планується до кінця поточного року.

Голова громади додав, що разом із АТ «Сумбуд» також планується зведення дитячого садка на вул. Харківська, зараз ведеться робота з узгодження проєкту будівництва. Він буде розрахований на 360 дітей, що допоможе зменшити навантаження на сусідні заклади дошкільної освіти.