У Чернечій Слободі відкрито пам’ятний знак братам, які пропали бузвісті у роки Другої світової війни

У селі Чернеча Слобода Буринського району урочисто відкрито пам’ятний знак братам Шаповалам, які пропали безвісти у роки Другої світової війни.


За офіційними повідомленнями райвійськкомату Дмитро Артемович Шаповал – старший брат – народився 1906 року, Федір Артемович Шаповал, 1911 року народження, Яків Артемович Шаповал, 1914 року народження, Микола Артемович Шаповал, 1917 року народження, Омелян Артемович Шаповал, наймолодший із братів,1921 року народження, пропали безвісти у 1943 році.

На заході були присутні керівники області, району, автор проекту архітектор Володимир Биков, Чернечослобідський сільський голова Микола Андрієнко, керівник селянського фермерського господарства «Віталія», депутат районної ради Володимир Думенко, рідні братів Шаповалів, представники громад району.

У своїх виступах почесні гості зазначили, що в роки Другої світової війни український народ зазнав величезних втрат. Загальні втрати в тій війні оцінюються у вісім-десять мільйонів жителів (загинув кожен п’ятий українець). Близько трьох мільйонів синів і дочок України полягло на фронтах. Але герої не вмирають. Вони знаходять безсмертя і назавжди залишаються у пам’яті народній. Вони сьогодні є прикладом для наших мужніх воїнів на Сході України, що боронять цілісність української землі.

Учасники урочистого відкриття хвилиною мовчання вшанували пам'ять братів Шаповалів та тих солдат, які загинули в роки лихоліть Другої світової війни.

Почесну місію відкрити пам’ятний знак було надано Миколі Клочку, Миколі Андрієнку, Володимиру Бикову та рідним загиблих чернечослобідчан.

Освячення пам’ятника провів благочинний Буринського округу митрофорний протоієрей Іоанн.

Присутні на знак поваги та вічної пам’яті про загиблих героїв-земляків поклали квіти до підніжжя знаку.