У Коровинській ОТГ відкрили амбулаторію європейського зразка

На урочисте відкриття медичного закладу в Коровинцях завітали голова Сумської облдержадміністрації Роман Грищенко, народний депутат України Максим Гузенко, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергій Бутенко.


Голова облдержадміністрації привітав присутніх із цією подією та вручив сільському голові Сергію ШИЛУ технічний паспорт амбулаторії.

За словами Романа Грищенка, будівництво амбулаторії здійснювалося за рахунок коштів державного (субвенції на розвиток системи охорони здоров’я в сумі 8,2 млн грн) та місцевого бюджетів. На умовах співфінансування з місцевого бюджету виділено понад 1 млн грн.

«Відтепер понад 3 тисячі жителів сіл Коровинської ОТГ отримуватимуть доступні та якісні медичні послуги. В амбулаторії комфортні умови, тож жителі громади матимуть доступ до якісних медичних послуг», – наголосив очільник облдержадміністрації.

Максим Гузенко додав, що в такій амбулаторії буде комфортно працювати і медичному персоналу, що особливо важливо в умовах пандемії COVID-19, адже держава робить все необхідне, щоб захистити лікарів від захворювань, підвищити їм зарплату.

А начальник управління охорони здоров’я Сергій Бутенко зазначив, що сьогодні зусилля обласної влади спрямовані на покращення якості надання медичної допомоги саме в сільській мережі. І відкриття амбулаторії в Коровинцях – це плановий послідовний крок до цього.

У сучасній будівлі облаштовані кабінети для сімейних лікарів, кімната для персоналу, стерилізаційна, оглядова, кабінет для здійснення профілактичних щеплень, маніпуляцій, надання стоматологічної допомоги та кабінети для проведення денного стаціонару та фізіотерапевтичних процедур. Тож у новому приміщенні створені всі умови для надання якісної первинної допомоги, враховані сучасні вимоги до медичних закладів та медичного обладнання.