У Кролевці пройшов фестиваль “Пісні, народжені в АТО”

У травні Дніпропетровська облдержадміністрація та обласна асоціація воїнів АТО організували у Дніпрі перший в Україні фестиваль "Пісні, народжені в АТО". Учасники фестивалю зірвали овації вже у п’яти містах.


12 листопада відбувся концерт і в Кролевці. Сцену районного Будинку культури підкорювали наш земляк, лідер гурту «Форт Кениксберг» – Юрій Сусло, ветерани війни на Сході – Сергій Свинарчук, Олег Сорока, Володимир Семишкін, Руслан Давидович, Валерій Глушук, Вячеслав Купрієнко, Станіслав Паплінський, Сергій Кононенко, Володимир Олешук та гурт «Мрії Марії». Підтримати учасників концерту прийшли сотні кролевечан.

Пісні, що виконувалися, можна розділити на кілька категорій: пісні-балади, які описували ті чи інші події, а також пісні-реквієми про долю конкретних людей. Так, усі вони про війну, силу духу, любов до України. Кожну пісню слухачі зустрічали бурхливими оплесками та часто не могли стримати сліз – зворушливі та щирі емоції супроводжували концерт від початку до самого завершення.

Захисник Донецького аеропорту Станіслав Паплінський демобілізувався торік у вересні. До цього служив у 90-му окремому аеромобільному батальйоні. 197 днів був у полоні бойовиків. «Тільки за три дні боїв наші втрати сягнули 60 чоловік. У полоні сепаратисти змушували прибирати вбитих на території аеропорту. Довелося витягувати з підбитого МТЛБ (малий тягач легкого бронювання) своїх побратимів, увесь екіпаж загинув, а я, дякуючи долі, вижив». Каже, саме там і почав писати вірші.

Неймовірну подяку треба висловити організаторам цього заходу, бо зібрали цих людей, умовили їх приїхати, адже у кожного з учасників за плечима війна, психологічні травми.

Ініціативу нашого земляка, ветерана АТО Юрія Сусло, щодо організації та проведення даного заходу підтримали районна рада (голова Микола Авраменко), міська рада (міський голова, учасник АТО Олександр Бобровицький), районна державна адміністрація (голова Олег Кучерявий). Вони вручили дипломи всім учасникам фестивалю, а також грошову винагороду від народного депутата України.

Джерело: https://sorada.gov.ua